Sözen Hem Aşure Dağıttı Hem Sorun Dinledi

12CHP`nin aşure etkinliğine katılan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, hem aşure dağıttı, hem sorun dinledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manavgat İlçe Başkanlığı, Cumhuriyet Meydanı Kültürevi önünde, vatandaşlara 6 bin kase aşure dağıttı. Aşure dağıtımına Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, eşi Hatice Sözen, CHP İlçe Başkanı Abbas Tarakçı, CHP`li meclis üyeleri ile İl Genel Meclisi üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Emine Şahin, Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Cengiz, bazı dernek ve oda başkanları ile oldukça kalabalık bir partili topluluğu katıldı.

Başkan Sözen`e Büyük İlgi

Aşure dağıtımı öncesinde Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, tüm partililerin ve vatandaşların ellerini tek tek sıktı, sorunları olan vatandaşları da dinleyerek çözümler sundu. Daha sonra partili hanımlar ve eşi Hatice Sözen ile birlikte aşure dağıtımına geçen Başkan Sözen, özellikle küçük çocuklar, engelliler ile yaşlıları ihmal etmedi. Yaşlı bir amcaya kendi elleriyle aşure koyup ikram eden Başkan Sözen, büyük takdir topladı. Böylesi günlerde halk ile bir araya gelme imkanı bulduklarını dile getiren Başkan Sözen, bu fırsatları iyi değerlendirmesi gerektiğini söyledi.

Toplumsal Kaynaşma Günleri

Sözen,``Hemen her etkinlikte uzun süre kalarak hemşerilerimle daha fazla zaman geçirmeye çalışıyorum. Her birinin değişik sorunları mevcut. Ben de kentin belediye başkanı onların sorunlarını dinleyip çözümler aramaya çalışıyorum. Kentimizdeki bu birliktelik, kardeşlik ve dayanışma inşallah yüzyıllar boyu bizden sonraki nesillerle de sürer``dedi. CHP olarak Manavgat`ta her yıl Muharrem ayında aşure dağıtmayı gelenek haline getirdiklerini belirten İlçe Başkanı Abbas Tarakçı ise aşure dağıtımının toplumsal, birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma ruhunu yaşatması dileğinde bulundu.