Hem İzlediler Hem Öğrendiler

11Manavgat Belediyesi Gençlik Merkezi`nde tiyatro eğitimi alan 87 küçük, Don Kişot adlı oyunu izleyerek hem eğlendiler, hem tiyatro sanatı ile ilgili yeni bilgiler edindi.

Manavgat Belediyesi Gençlik Merkezi`nde tiyatro eğitimi alan küçük öğrenciler, sanatsal bilgilerini tiyatro izleyerek pekiştiriyor.

Gençlik merkezinin tiyatro sevdalısı minikleri, Haşim İşçan Devlet Tiyatrosu Sahnesi`nde sahnelenen ``Don Kişot`` adlı eseri izlemek için Antalya`nın yolunu tuttu. Antalya’ya Manavgat Belediyesi Gençlik Merkezi`nin Tiyatro Yönetmeni Mehmet Bayraktar`ın öncülüğünde giden 87 küçük tiyatrocu, Don Kişot adlı oyunu büyük beğeniyle izledi. Küçükler, oyun sonrası tiyatroculara Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen adına bir buket çiçek sundu. Oyuncularla sohbet edip, hatıra fotoğrafı çektiren küçük tiyatrocular, bundan sonra hiçbir oyunu kaçırmak istemediklerini, imkanlar ölçüsünde sık sık tiyatro oyunu izleyeceklerini söyledi.

Tiyatro Yönetmeni Mehmet Bayraktar,``Gençlik Merkezimizde eğitim alan küçüklerimizi sık sık tiyatro eserlerini izlemeye götürüyoruz. Böylece tiyatro sevgisini iyice pekiştiriyoruz, ayrıca sahnede nasıl davranmaları gerektiğini de teknik olarak öğreniyorlar. Bu gezimiz onların çok hoşuna gitti. Sık sık tekrarlamayı düşünüyoruz``diye konuştu.