Başkanın Mesajı

2

SEVGİLİ MANAVGATLILAR,

İnsanın yaşadığı bölgesine hizmet etmesi kutsal bir görevdir. Sizlere hizmet etmek, Manavgat' ı daha yaşanabilir bir yerleşim yeri yapabilmek için yola çıktık.

Sizler, yine sizler adına Manavgat' ı yönetme yetkisini bize verdiniz. Bu onura eriştiğimiz için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Manavgat sahip olduğu muhteşem doğal, tarihi ve kültürel değerlerle turizm, sanayi, bilim ve kültür dahil çok çeşitli alanlardaki büyük potansiyeli ve insan gücü kapasitesiyle halkına bugünkünden çok daha yüksek bir yaşam kalitesi sunabilecek bir ilçedir.

Hedefimiz
Manavgat halkına ve ziyaretçilerine en kaliteli yerel hizmeti vererek çağdaş bir kentte yaşama imkanı sunmak, herkesin görmek ve yaşamak istediği bir kent oluşturmak hedefimizdir.

Temel ilkemiz sosyal belediyecilik
Verimlilik ve etkinlik unsurlarına dayalı hizmetlerin en kısa sürede yerine getirilmesini öngören, şeffaflığı, katılımı ve işbirliğini esas alan sosyal belediyecilik anlayışıyla yönetimi ilke edindik. Bu anlayış içersinde olan bizler şuna inanıyoruz ki, halkın katılımı olmadan yerel yönetimlerdeki çalışmalar asla başarılı olamaz.

Sosyal belediyecilik anlayışı halkımızın içinde yer aldığı gözlemlediği ve denetlediği bir yönetim biçimidir. Yerel yönetimlerin kent halkıyla birlikte kentin geleceğini şekillendiren kararları alması, uygulamaları sürekli olarak halkın denetimine açık tutması, yönetimimizin temel prensibidir.

Özlenen ve hayal edilen bu çevreci ve yatırımcı belediye anlayışı, toplumumuzun her kesimine hitap eden çalışmalar yapan, sivil toplum örgütleriyle iç içe olarak onlara destek veren, kısa zamanda halkın isteklerine çözümler getiren, yaşam kalitesini arttıran bir anlayıştır.

Bizler yönetimde çoğulcu demokrasiyi, bireysel gelişmeyi, sürdürülebilir kalkınmayı, şahıs veya grup ayrımcılığını değil, fırsat eşitliğini ve insan haklarını benimsedik.

Bu ilkeler ve misyon doğrultusunda Manavgat' ı sizlerle birlikte yöneteceğiz.

Manavgat' ın sorunlarını çözebilmek ve kalkındırmak için bilinçli ve en önemlisi doğru çözümler üretebilecek kapasitede bir yönetim kadrosu ile göreve geldik.

Bu onurlu görevi üstlenen ben ve arkadaşlarım, yaşamımızın her anında olduğu gibi belediye yönetiminde de sizleri hiçbir zaman hayal kırıklığına uğratmayacağımıza söz veriyoruz.

Mutlu yarınları birlikte yaratmak, yaşamak ve yaşatmak dileğiyle...

Saygılarımla.

Şükrü SÖZEN
Manavgat Belediye Başkanı