Okul Turnuvalarına Başkan`dan Destek Sözü

10Okul Turnuvalarının açılış törenine katılan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, müsabakalar sırasında ihtiyaç olan maddi ve manevi her türlü desteğin belediye olarak verileceğini söyledi.

Türkiye`de okullarda sporun yaygınlaştırılması ve sevdirilmesi amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlıkları arasında imzalanan protokol gereği başlatılan 2011-2012 yılı Okullararası Spor Turnuvaları Kapalı Spor Salonu`nda açılış töreniyle başladı.

Açılışa Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Murat Koçanlı, İlçe Emniyet Müdürü Alper Tunga Gündoğmuş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Kendir, Manavgat Sağlık Grup Başkanlığı yetkilisi ve okulların sporcu öğrencileri katıldı.İlk maça çıkacak olan Çağlayan Anadolu Lisesi ve Turgut Şen Anadolu Lisesi`nin basketbolcu öğrencilerinin de hazır bulunduğu tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Maç öncesi bir konuşma yapan Mehmet Kendir, Türkiye`de yüzbinlerce öğrencinin koordineli bir şekilde katılımıyla düzenlenen turnuvaların adeta bir olimpiyata dönüştüğünü söyledi. Antalya`da geçtiğimiz yıl düzenlenen turnuvalarda 200 okuldan yaklaşık 2000 sporcunun katılımının olduğunu, bu yıl da aynı rakamların yakalanacağını vurgulayan Kendir, maçlarda destek veren kent yetkililerine teşekkür etti. Özellikle öğrencilerin aktarımlarında büyük destek veren Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen`e teşekkür eden Mehmet Kendir, aynı yardımları bu yıl da rica ettiklerini söyledi. Kendir,``Turnuvalarımız resmen bir olimpiyata dönüşüyor. Maçlarda her türlü yardıma ihtiyacımız oluyor. Maddi külfeti de yüksek. Özellikle çocuklarımızın sahalara aktarımı sırasında bize her zaman destek olan Manavgat Belediye Başkanımıza, Kaymakamlığımıza, sağlık konusunda yardımlarını esirgemeyen Sağlık Grup Başkanlığı`na, güvenlik güçlerini hiçbir zaman eksik etmeyen Emniyet Müdürü ve Jandarma Komutanımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Amacımız ve dileğimiz bu sezonu da büyük başarılarla ve kazasız belasız kapatmak`` dedi. Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise,Belediye olarak her türlü desteğin verileceği konusunda söz verdi. Daha sonra ilk maç, Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu`nun hava atışı ile başladı.