Başkan Sözen`den Engelli Kıza Yeni yıl Hediyesi

5Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, yeni yıla girerken engelli vatandaşları da düşünerek onların daha mutlu yıllar geçirebilmelerini sağlayacak çalışmaları da ihmal etmiyor.

Sözen, dün küçük yaşta yakalandığı kas hastalığı nedeniyle yürüyemeyen 20 yaşındaki engelli Sevil İnan`ı evinde ziyaret ederek ihtiyacı olan akülü arabayı hediye etti. Engelli genç kız ve ailesi Başkan Sözen`i mutlulukla karşıladı. Ömrünü yatarak ve daha önce kullandığı basit tekerlekli sandalyede geçiren genç Sevil, Başkan Sözen`in getirdiği akülü arabayı görünce çok sevindi. Başkan Sözen genç kızı, arabaya bindirerek ilk denemesini yapmasına da yardımcı oldu. Genç kız,``Yıllardır yatağa bağlı yaşıyorum. Şimdi artık bu araba ile sokakta istediğim gibi dolaşabileceğim. Başkanıma bu talebimizi geri çevirmediği için teşekkür ediyorum``dedi.

Başkan Sözen de,``Engelli vatandaşlarımızdan gelen en ufak bir talebi bile göz ardı etmiyoruz. Engelsiz bir Manavgat`ı yaratmak için girişimlerimiz var. Bu çalışmalarımız hizmetlerimizin sadece bir kısmı. Amacımız önümüzdeki dönemde belediyemizin internet sitesinin ve kuracağımız birimimiz kanalıyla engelli veri bankası oluşturup engelli vatandaşlarımıza anında ulaşımı sağlayabilmek. Hepimiz hayatlarımızın bir bölümünde engelli olabiliriz``diye konuştu.