Manavgat Tarihi Köprüsü Işıl Işıl

3Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kenti ışıklandırma çalışmalarına tarihi köprüden başladı.

Yeni yıla gireceğimiz günlerde ışıklandırılıp halkın hizmetine büyük bir görsel şölenle sunulan köprüde çok ince bir çalışma yapıldı. Manavgat Belediye Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğü peyzaj mimarlığı ofisince yapılan ışıklandırma çalışması kentlinin büyük beğenisini topladı.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, ışıklandırma çalışmasıyla ilgili olarak şunları söyledi.``Köprüler insanları birbirine bağlayan sosyal iletişimi sağlayıp barış ve huzur dolu günlerin devamlılığını getiren yapılardır. Biz de bu bağı güçlendirmek ve güzelleştirmek için Manavgat Belediyesi olarak yaptığımız çalışmada köprümüzde 14 bin 764 adet LED kullandık. Tasarımımızda 800 Watt enerjiyle yani 3 adet halojen lambanın harcadığı enerjiyle bunu tamamladık. Aynı zamanda ışıltımızı artırmak için 360 derece ışık verebilen yeni yılın vazgeçilmezi kar yağışını andıran efekti ile muhteşem bir görsel sunan kayan ışıklarımız güzel köprümüzde yerini aldı.

Yeni yılı karşılayan ışıklı`Hoş geldin 2012` yazımız sadece yeni yılı değil sizi de bu güzel ortama davet etmektedir. Yarattığımız bu farklı atmosferi siz değerli hemşerilerimizle paylaştığımız için çok mutluyuz. Kenti güzelleştirme çalışmalarımız tüm kararlılık ve planlı çalışmalarımızla devam edecektir. Hedefimiz tüm Manavgat`ta bu uygulamaların sayısını artırmaktır``.