Manavgat Belediyesi`nden Avrasya Sirki

27Manavgat Belediyesi`nin organizasyonuyla Manavgat`a gelen Avrasya Sirki`nin gala gecesinde 2 bin kişilik dev sirk çadırı doldu taştı.İlk gösterim gecesine Başkan Sözen ve ailesi de tam kadro gigerek gösteriyi ilgiyle izledi.

Manavgat Belediyesi Kültür Etkinlikleri kapsamında Manavgat`ta getirilen Avrasya Sirki`nin gala gecesi Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve Ailesinin katılımıyla gerçekleşti.

Adliye arkası eski Cumartesi Pazarı Alanı`na kurulan sirkin açılış gecesine Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, annesi Türkan Sözen, eşi Hatice Sözen, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şekerlisoy, CHP ilçe Başkanı Abbas Tarakçı ve meclis üyeleri katıldı. Gala gecesinde ilk gösterimi Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen`in desteği ile gelen ilçe genelindeki başarılı ilk ve ortaöğretim öğrencileri de ücretsiz izledi. Şehit aileleri, gaziler,özürlü ve engelli vatandaşlar da yine Başkan Sözen`in desteğiyle ücretsiz olarak gösterileri izleyebildi.

İlginç Gösteriler

Dünyanın ilk Türk Sirki olan Uluslararası Avrasya Sirki`ne yağmura rağmen vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Gecede 2 bin kişilik dev çadırın tamamı doldu. Ukraynalı, Rus, Bulgar, Moğol ve Gürcülerden oluşan 40 kişilik bir kadronun görev aldığı Avrasya Sirki`nde gösteri yapan ip cambazları, palyaçolar, yüksek hava akrobatları, sihirbazlar, yılanlı, köpekli ve kuşlu şovlar özellikle küçük izleyicilerin büyük beğenisini topladı.2 saat süren gösteriler boyunca sirk gösterilerine zaman zaman izleyiciler de sahneye inerek eşlik etti. Başkan Sözen ve ailesi de gösterileri büyük bir ilgiyle izledi.

Başkan Sözen, kültür etkinliklerinin Manavgat`ta artarak devam edeceğini söyledi.Sirk gösterileri kentte 3 gün boyunca seanslar halinde devam etti.