Yol Ortasındaki Elektrik Direkleri Kaldırıldı

22Manavgat Belediyesi ve AKEDAŞ`ın ortaklaşa çalışmasıyla Salkımevler Mahallesi`nde yol ortasında kaldığı için sık sık kazalara neden olan enerji nakil direği dün kaldırıldı.

Salkımevler Mahallesi`nde enerji nakil hakkının bulunduğu 12 numaralı beton direk,Manavgat Belediyesi ve AKEDAŞ Manavgat İşletme Müdürlüğü`nün ortaklaşa çalışması sonucunda mahalle sakinlerinin bakışları arasında kaldırıldı.Yol ortasında kalan 12 nolu direkle birlikte yine yol ortasında kalan 13 ve 14 nolu direkler de yerlerinden söküldü. Son bir aydır Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen`in konuyla ilgili AKEDAŞ ile yoğun görüşmeleri sonucu neticelendirilen yıkım çalışmalarında bütün belediye çalışanları seferber oldu.

Sözen ve AKEDAŞ’a Teşekkür

Beton direklerin yerlerinden sökülmesiyle birlikte Manavgat`ta yıllardır haber konusu olan direklerde diğer bir ismi ile ``Manavgat`ın Ucubeleri de`` tarihe karışmış oldu. Salkım evler mahallesi sakinleri yapılan çalışmaları ilgi ile izlerken direkleri kaldıran Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve AKEDAŞ Manavgat işletme Müdürlüğüne teşekkür ettiler.