Manavgat`ta Kent Konseyi Heyecanı

21Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen`in yoğun çalışmaları ve desteği ile kentte ilk kez Kent Konseyi`nin kurulacak olması tüm Manavgat`ta büyük heyecan

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen`in ilk kez Afyon`da düzenlenen Manavgat Çalıştayı`nda ardından da Belediye Meclisi`nin Ocak ayı oturumunda duyurduğu Manavgat Kent Konseyi`ni kurma girişimlerinde adım adım sona yaklaşılıyor. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen`in öncülüğünde kurulan, Kent Konseyi`nin ilk toplantısının yapılabilmesi için hazırlıklar son sürat devam ediyor. İlk buluşmanın Ocak ayı sonuna doğru yapılacağı bildirildi.

Kent yönetimlerinde demokrasiyi, şeffaflığı, çoğulcu katılımı simgeleyen Kent Konseyi`nin kurulacak olması Manavgat`ta da oldukça heyecan yarattı. Kent Konseyi`nin kurulacağı, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen`in talimatıyla tüm kent halkına hazırlanan bilboard ve megalightlarla da duyuruluyor. Manavgat Belediyesi`nin hazırlamış olduğu bilboardlarda kullanılan slogan ise Manavgat`ta sosyal barış, demokrasi ve katılımcı belediyeciliğin hangi boyutta olduğunu anlatıyor.``Kendimi Değiştiriyorum, Kentimi Değiştiriyorum. Kendimi Yönetiyorum, Kentimi Yönetiyorum``ifadeleri ise bu gelişimi kısa ve öz olarak anlatıyor. Önce belediye başkanlarının bu güne kadar yapamadığı bu oluşumu Başkan Sözen`in hayata geçiriyor olması ise, Manavgat halkından büyük takdirini topluyor. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen,``Kent yönetiminde şeffaf, katılımcı, geniş bakış açısını yakalayabilmemiz için Kent Konseyi`nin kurulması gerekiyordu. Biz de bu hamleyi yaptık. Böyle bir oluşuma öncülük ettiğim için mutluyum. Belediyeler olarak bu oluşumu gerçekleştirip, halka teslim etmekle yükümlüyüz. Kent Konseyi tüm halkımıza hayırlı uğurlu olsun`` diye konuştu.