Manavgat Belediyesi Heyeti Herford`ta

15Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve meclis üyelerinden oluşan 10 kişilik heyet,kardeş şehir Almanya`nın Kuzey Ren Westfalya Eyaleti Herford`a ulaştı.

İki kent arasındaki dostluğun karşılıklı ziyaretlerle pekiştirilmesi amacıyla düzenlenen geziye, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve eşi Hatice Sözen, meclis üyeleri İbrahim Halimoğlu,Halil Çınar,Haydar Ünal, Mahmut Öz,Bülent Özgüven, Abdurrahman Uğur,Osman Tümbül ve Belediye Avukatı İbrahim Acar katıldı.Antalya`dan geçtiğimiz Çarşamba günü hareket eden heyet aynı gün kalacak oldukları şehir oteline iniş yaptı.Herford Belediye Başkanı Bruno Wollbrink,otele gelerek Manavgat grubuna hoş geldiniz karşılaması yaptı.

Nazik karşılama ve ağırlama için teşekkür eden Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen,``4 yıl önce başlatılan kardeş şehir çalışmalarını aralıksız sürdürmenin sevinci içindeyiz.2 ülke arası karşılıklı ziyaretlerle Türk Alman dostluğunun pekişmesini sağladığımız için de çok mutluyuz.Nazik ağırlamanız için teşekkür ediyoruz. Ayrıca Herford`ta bir caddeye Manavgat ismini vermeniz bizleri çok onurlandırıp gururlandırdı``diyerek Manavgat`tan götürülen özel yapım çini işlemeli tabak ve özel hediyeleri sundu. Heyet için Belediye Binasındaki büyük salonda Cumartesi günü büyük bir selamla ve karşılama töreninin de yapılacağı bildirildi. Bu arada heyetin 2 gündür bilgilendirme gezilerine çıktığı açıklandı. Manavgat Belediyesi heyetinin, kent gezilerinin yanı sıra büyük çikolata fabrikası, su tatil merkezi ve buz pateni komplekslerini gezdiği ve Ekonomi Kalkınma ve Destekleme Enstitüsü`ne giderek burada bilgiler aldığı ayrıca Herford Şehri Spor Kulübü`nün her yıl düzenlediği spor galası etkinliklerine de katıldığı açıklandı.