“YARINLARA GEÇ KALMADAN” MANAVGAT’TA SAHNELENDİ

7K4A3109 (1)

“YARINLARA GEÇ KALMADAN” MANAVGAT’TA SAHNELENDİ

Manavgat Belediyesi, uyuşturucu kullanımının zararlarına dikkat çekmek amacıyla “Yarınlara Geç Kalmadan” isimli tiyatro oyununu, ücretsiz olarak Manavgat halkıyla ve gençlerle buluşturdu.

Manavgat Belediyesi, uyuşturucu kullanımının zararlarına dikkat çekmek amacıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında “Yarınlara Geç Kalmadan” isimli tiyatro oyununu ücretsiz olarak Atatürk Kültür Merkezi’nde Manavgat halkıyla buluşturdu. İzmir Derin Sahne Tiyatro Ekibi tarafından 16.00 ve 19.00 saatlerinde iki seans olarak sahnelenen oyunun ilk seansını izlemeye Manavgat’taki çeşitli liselerden öğrenciler geldi.

7K4A3087

Feyzullah Aslan’ın yazıp, Cüneyt Gürbüz’ün yönettiği oyun özellikle gençler tarafından büyük beğeni ile izlendi. Çok çalışkan ve zeki bir öğrencinin okula yeni gelen uyuşturucu bağımlısı bir kız öğrenciyle yakınlaşmasını ve sonunda aşırı dozda uyuşturucu kullanımından ölmesini konu edinen oyunu izleyenler oldukça duygulandı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında gençleri ve aileleri her konuda bilgilendirmeye devam edeceklerini söyledi.

7K4A3101

Başkan Sözen, “Uyuşturucu kullanımı toplumumuzun kanayan bir yarası haline gelmiştir. Madde bağımlılığının ne kadar kötü bir şey olduğuna dikkat çekmek, gençlerimizi ve ailelerimizi bu konuda eğitebilmek belediyelerin sorumluluklarındandır. Bu tiyatro oyununun insanları bilinçlendirdiğini düşünüyoruz. Gençlerimize ve çocuklarımıza faydalı olabilecek her türlü çalışmayı aynı kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz. Böylesine önemli bir sorumluluğu üstlendikleri için de Derin Sahne’nin tüm sanatçılarına teşekkür ediyorum” dedi.

7K4A3109 (2)

7K4A3111