BAŞKAN SÖZEN’DEN BASINA SERZENİŞ

7K4A2571

BAŞKAN SÖZEN’DEN BASINA SERZENİŞ KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI

Manavgat Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı Side Ek Hizmet Binası’nda Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in Başkanlığında yapıldı. 2018 Yılı Performans Programının görüşüldüğü meclis toplantısında 9 madde oylanırken, meclise Başkan Şükrü Sözen’in açılış konuşması damga vurdu.

Hakkari Şemdinli’de teröre kurban verdiğimiz 8 şehidimize ve geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Manavgat’ın önemli siyaset adamlarından Ahmet Bıyıklıoğlu’na da Allah’tan rahmet dileyerek konuşmasına başlayan Başkan Sözen, ülkedeki terör olaylarının son bulmasını diledi. Başkan Sözen, tedavi süreci devam eden CHP’nin önceki dönem Genel Başkanı Deniz Baykal’a geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

GÖREVİNİ LAYIKIYLA YAPANLARA SÖZÜMÜZ YOK

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat’ta görev yapan bazı yerel basın mensuplarına da serzenişte bulunarak gönderme yaptı. Basını çok önemsediklerini belirten Başkan Şükrü Sözen, hangi meslek grubunda olursa olsun herkesin mesleğini etik kurallar çerçevesinde yapması gerektiğini söyledi.

7K4A25851

Görevini layıkıyla, tarafsız bir şekilde yapan basın mensuplarını tenzih ederek konuştuğunu vurgulayan Başkan Sözen, ancak Manavgat’ta etik dışı, kamuoyunu aydınlatmak gibi önemli bir görevin bilincinde olmadan görev yapan basın mensupları olduğunu söyledi. Başkan Şükrü Sözen şunları söyledi. “Sizlere meclisimiz vesilesiyle küçük bir serzenişte bulunmak istiyorum. Etik kurallar her zaman herkes için önemli olmalı.

7K4A2594

İnsanların, hangi meslek grubunda olursa olsun, yaptıkları işi etik kurallar çerçevesinde yapması gerektiğine inanıyorum. Mesleğinizi iyi yapmak, bu topluma hizmet etmektir ve kutsal bir görevdir. Bu topluma hizmet eden herkesin ilkesi olmak zorundadır. Temsil ettiğiniz kurumu ahlaklı ve ilkeli temsil etmeniz gerekir. Biz, ülke ve yerel basını son derece önemsiyoruz, olmazsa olmazımız olarak görüyoruz. Ama her zaman her yerde olduğu gibi temsil ettiği konumun, işin ciddiyetinde olmayanlar gibi, Manavgat basınında da yaptığı işin bilincinde olmayanlar var. Manavgat Belediyesi, herkesin evidir. Herkes bunun bilincinde olmak zorundadır. Manavgat Belediyesi, Manavgat’ta yaşayan tüm insanlarındır.

7K4A2577

Herkes istediğini yazıp, söylemekte serbesttir ve eleştiri de yapabilir. Ama bu kuruma eleştiri yaparken herkes dikkat etmelidir. Eleştiriler, bir yerlerin tetikçisi olmadan, tarafsız ve şeffaf bir şekilde yapıldığı takdirde, saygı duyarız, hatamız varsa da düzeltiriz. Ama bu kurum tehdit edilecek bir kurum değildir. Bu kurumu, konumu, işi, gücü ne olursa olsun, hiç kimse tehdit edemez. Gelip belli noktalara bundan sonra şöyle, böyle yazacağız.

7K4A2588