MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN YABANCI GELİNLERE TÜRKÇE DERSİ

7K4A8131

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN YABANCI GELİNLERE TÜRKÇE DERSİ

Manavgat Belediyesi ve Manavgat Kültür ve Yaşam Derneği (MAYDER) işbirliğiyle İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’nde düzenlenen kurslarla yabancı gelinlere Türkçe dersi veriliyor.

Manavgat Belediyesi, Manavgat Kültür ve Yaşam Derneği (MAYDER) ile işbirliği yaparak kentte yaşayan yabancı gelinlere Türkçe dersleri vermeye başladı. İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’nde verilen Türkçe dersleri şimdiden yoğun ilgi görmeye başladı. Her Salı ve Perşembe günleri akşam 17.00 ile 19.00 arasında verilen Türkçe dersleri yoğun ilgi görünce öğrenciler, iki sınıfa ayrıldı. Başlangıç seviyesinde 20 kişilik sınıf oluşturulurken, orta seviye sınıfında ise 35 öğrenci Türkçe öğrenecek.

7K4A8136

5 Aralık’ta başlayan ve Şubat ayının sonunda bitirilmesi planlanan Türkçe derslerinde, öğrenciler toplamda 50 saat ders görecek. Moldovya, Belarus, Rusya ve Ukrayna vatandaşlarından oluşan öğrenci grubunun öğretmenliğini, 2008 yılından bu yana Türkiye’de yaşayan Rusya vatandaşı Liudmila Çelik yapıyor. Türkiye’yi ve Manavgat’ı çok sevdiklerini belirten yabancı gelinler, Türkçe’yi öğrenmeleri için teşvik ve katkı sağlayan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e teşekkür etti. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen Manavgat’ın bütün renkleriyle bir bütün olduğunu ifade ederek, kentte yaşayan farklı uyruklu vatandaşlarımıza her türlü destek ve imkanı sağlamak için çalıştıklarını dile getirdi.

7K4A8146