TOROS’UN KADINLARINDAN MEHMETÇİĞE ATKI VE BERE

Untitled-1

TOROS’UN KADINLARINDAN MEHMETÇİĞE ATKI VE BERE

Manavgat Belediyesi’nin oluşturduğu Toros Kadınları Emek Pazarı’ndaki emekçi kadınlar, Manavgat Kadınlar Kulübü’nün üyeleri,

Afrin Zeytindalı Harekatı’nda Türkiye’nin huzuru için savaşan ve doğuda görev yapan Mehmetçiklerimize göndermek amacıyla atkı ve bere ördü.

7K4A2776

Kadınlar 15 gün içinde ördükleri, 300 atkı ve bereyi, içlerine duygularını ifade eden duygusal mektuplarla birlikte gönderdi. Bazı çocuklar da Afrin’de savaşan Mehmetçiklerimize küçük yürekleriyle yazdıkları mektupları atkı ve berelere iliştirdi. Manavgat Belediyesi Toros Kadınları Emek Pazarı’nda buluşan kadınlar, atkı ve bereleri gönderilmek üzere birlikte paketleyip hazırladı. Kadınlar yazdıkları duygusal mektuplarda, “Rabbim Yar ve yardımcınız olsun. Sevdiklerinize kavuşmayı nasip etsin. Sizler her zaman dualarımızdasınız. Bu örgü hem bere olarak hem atkı olarak kullanılabiliyor. İplerini sıkıştırırsanız bere, gevşetirseniz boyunluk olur. Rabbim soğuktan da, sıcaktan da, düşmandan da sizleri her daim korusun. Allah’a emanetsiniz” . derken, 7 yaşındaki Eymen Şahin isimli bir çocuk ise mektubunda, “Ey Mehmetçik. Sen kimsin. Sen Cumhuriyet’i kuran, Sen milletimizi koruyan askersin. Sizi herkes çok seviyor. İnşallah Zeytin Dalı Harekatı’nı siz kazanacaksınız. Sizi çok seviyorum. Sizlere buralarda dua ediyoruz” sözlerine yer verdi.

7K4A2779

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, böylesine anlamlı bir çalışma yapan kadınlara duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti. Şükrü Sözen, “Türkiye’mizin varlığı, birliği ve bütünlüğü için Afrin’de savaşan kahraman Mehmetçiklerimiz, bir an bile aklımızdan çıkmıyor. Onların sağ salim dönerek ailelerine kavuşmaları en büyük isteğimiz. Terör son bulsun, Mehmetçiklerimiz zarar görmeden evlerine dönsün. Ülke olarak dayanışma içerisinde her şeyin üstesinden geliriz. Manavgatlı kadınlarımız da bu birlik ve beraberliğin en güzel örneğini verdi. Teşekkür ediyorum” dedi.

7K4A2765