Manavgat Belediyesi SosyalMarket Mağazası Açılıyor

22Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen`in girişimleriyle kurulan Sosyal Market Mağazası açılıyor. Katılımcı ve paylaşımcı sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden olan Sosyal Market 24 Şubat Cuma 14.00`de Belediye karşısındaki yerinde düzenlenecek açılış töreni ile hizmete girecek.

3 Katlı Mağaza

Manavgat Belediyesi, paylaşımcı, katılımcı sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden olan SOSYAL MARKET MAĞAZASI`nın kuruluş işlemlerini tamamladı. Gerçek ihtiyaç sahiplerinin yararlanabileceği Sosyal Market Mağazası, 24 Şubat Cuma Saat: 14.00`de
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve davetlilerin katılımıyla düzenlenecek törenle hizmete açılacak. Manavgat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü`nün organizasyonuyla Manavgat Belediye Sarayı karşısında 3 katlı bir dükkan yeri, Manavgat Belediyesi SOSYAL MARKET adı altında kiralandı.

İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırılacak

Mağaza olarak dizayn edilen SOSYAL MARKET`TE, vatandaşlardan gelecek olan özellikle hiç kullanılmamış, az kullanılmış, kullanılabilir nitelikteki giysi ve ev eşyaları ile beyaz eşyalar toplanarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması planlanıyor. Belediye ekipleri mağazayı açılışa hazırlamak için harıl harıl çalışıyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü`nden yapılan açıklamada,vatandaşların Manavgat Belediyesi`ni aramasıyla birlikte belediye ekiplerinin ev ve işyerlerine giderek verilecek olan malzemeleri alacağı ve mağazada temizliği, bakımı ve ütüsünün yapılarak sergiye çıkarılacağı ya da ihtiyaç sahiplerine direk ulaştırılacağı belirtildi.

Başkan Sözen;``Destek Bekliyoruz``

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, vatandaşlardan ve özellikle esnaflardan Sosyal Market`e destek vermelerini istedi.Başkan Sözen,``Manavgat`ın sosyal barış ve yardımlaşmanın en güzelinin yaşandığı kentlerden biri olduğunu üstüne basa basa söylüyoruz ve söylemeye devam edeceğiz.Kent halkımızın paylaşma ve yardımlaşma duygularının çok kuvvetli olduğunu biliyoruz.Biz de bu görüş ve yaklaşımlardan yola çıkarak SOSYAL MARKET`imizi açmaya karar verdik. Giymediğinizi giydirelim, kullanmadığınızı kullandıralım sloganıyla açtığımız Sosyal Market Evi`nin Manavgat halkımızın katkılarıyla gelişip büyüyeceğine inanıyorum. Yapılan tüm yardımların hepsi kayıt altına alınacak ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır.Açılış törenimize tüm halkımız da davetlidir. Yardım mağazasını açmak bizden, mağazayı geliştirip,büyütmek, yaşatmak halkımızdan`` dedi.