BAKSİFED`den Başkan Sözen`e Ziyaret

20Bölgesel olarak iş dünyasını temsil etmek ve bölge sorunlarına çözüm üretmek adına oluşturulan Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED) Yönetim kurulu üyeleri Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen`i makamında ziyaret etti.

Ziyarete BAKSİFED Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı olan Ergin Civan, başkan yardımcıları Alanya Sanayici ve İşadamları Derneği (ALSİAD) Başkanı Fikret Arık ve Manavgat Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD) Başkanı Ahmet Boztaş, BAKSİFED Sayman üyesi Arif Selçuk, ANSİAD İdari Genel Sekreteri Deniz İstanbullu, MASİAD Yönetim Kurulu üyeleri Okan Akın, Musa Şehirli katıldılar.Ziyarette konuşan BAKSİFED Başkanı Ergin Civan, kuruluş amaçlarının Batı Akdeniz`deki Antalya, Burdur, Isparta, Alanya ve Manavgat`ı kapsayan bölgelerde yatırım ve istihdamın arttırılması, işadamları arasında dayanışma ve ortaklık kültürünün yaygınlaştırılması olduğunu dile getirdi. Civan, ``Antalya, Isparta ve Burdur bölgesi ve yakın çevresinde faaliyet gösteren, ortak ilke ve hedefleri benimseyen, kuruluş amaçları aynı sanayici ve işadamları derneklerinin ortak sesi olarak bölgesel, sektörel ve ulusal ekonomik politikaların oluşturulmasına katkıda bulunmak, bölgesel ve sektörel kalkınma vizyonları geliştirerek uluslararası entegrasyona ve rekabet gücünün artırılmasına yardımcı olmak, projeler geliştirmek, iş dünyasını ilgilendiren sorunları ve çözüm önerilerini kamuoyuna, yetkili kurumlara duyurmak amacıyla, üyelerimiz arasında güç birliği sağlayarak ortak çalışma zemini oluşturmak amacıyla kurulduk. Birlikten güç doğar düşüncesiyle hareket ediyoruz.

Bölgenin potansiyelleri çok büyük. Buradaki belediyelerle, kuruluşlarla kültürel ve sosyal faaliyetlerle bir araya gelerek daha da büyümek,ortak projeler üretmek istiyoruz.Bu amaçla sizleri ziyaret ediyoruz.İlk ziyaretlerimizi Antalya`da gerçekleştirdik.Daha sonra Manavgat Bölgesine geldik.Aslında çatımızda 3 il varmış gibi görünse de Alanya ve Manavgat ile 5 bölgeyiz``dedi. Konuklarını büyük bir nezaketle ağırlayan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise şunları söyledi, ``Sizleri burada gördüğümüz için çok mutluyuz. Yerel yönetimler olarak şuna inanıyoruz ki, sermaye birlikteliği demek güç birlikteliği demektir. Hangi şekilde olursa olsun büyümekte yarar vardır. Sivil örgütlerin de bu anlamda beraber olmalarını hep takdirle karşılıyoruz. Bu şekilde güç birlikteliği olur. Bölgesel çıkarlar, müşterek düşünme, birleşme doğru bir çalışmadır. Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Bizler kadar sizlerin de MASİAD`a önem vermeniz ise daha sevindirici. Ciddi anlamda Manavgat`a katkıları olan oluşumlara her zaman destek verdik ve vermeye devam edeceğiz``dedi.