Manavgat Belediyesi Sosyal Marketi Açıldı

21Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen`in girişimleriyle kurulan Sosyal Market, düzenlenen açılış töreni ve dualarla açıldı. Katılımcı ve paylaşımcı sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden olan Sosyal Marketin açılışına, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Manavgat Belediyesi, paylaşımcı, katılımcı sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden olan SOSYAL MARKET MAĞAZASI`nın açılışını yaptı. Manavgat Belediyesi karşısında 3 katlı mağazada hizmet verecek olan Sosyal Market`in açılışına Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen`in yanı sıra, MATSO Başkanı Dr. Şükrü Vural, Manavgat Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Ahmet Özdemir, CHP ilçe Başkanı Abbas Tarakçı, MHP İlçe Başkanı Halil Gubaş, dernek ve oda başkanları, siyasi partilerin belde başkanları katıldı. Mağazanın açılış törenine vatandaşlar ise yoğun ilgi gösterdi.Başkan Sözen, davetlilerin elini tek tek sıkarak ``Hoş geldiniz`` dedi.Mağazanın açılışta hiç kullanılmamış sıfır eşyalarla donatılması herkesin takdirini topladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Başkan Sözen, anlamlı bir konuşma yaptı.

Başkan Sözen davetlileri selamlayarak başladığı konuşmasında şunları söyledi.``Manavgat Belediyesi`nin dost elinin her zaman halkımızın omzunda hissetmesi için hayata geçirdiğimiz sosyal etkinliklerden biri olan sosyal marketimizin açılışı için burada bulunuyoruz. Burada olarak bize destek vermeniz güç verdi. Hepinize teşekkür ederim. Bulunduğum her ortamda gurur duyduğum bir konudan bahsettim ve yine bahsedeceğim. Manavgat sosyal barışı en iyi yaşayan, kardeşliği, dostluğu en iyi sergileyen, ortak yaşama kültürünü en iyi benimsemiş, etnik grup farkı gözetmeksizin, insanı doğup büyüdüğü yerlerle değerlendirmeden bir bütünlük içinde yaşama kültürünü en iyi ortaya koyan kentlerden bir tanesi. Bu özelliklerimiz bize gurur veriyor. Değerli dostlarım bu işin güzel yüzü. Bir de yaşadığımız sürecin öbür yüzü var. İnsanlarımızın günümüz koşullarında yaşamış olduğu ekonomik sıkıntılar var. Herkesin verdiği bir yaşam mücadelesi var. Şu bir gerçek ki, hayat herkese şanslı davranmıyor bu doğrultuda. Hayatın her türlü sıkıntısını günümüz koşuşturmasında yaşayanlar da var. Toplumumuzun böyle bir kesimi de var. Şunu biliyorum ki, günlük gezilerimde bana ulaşan serzenişlerde, günlük evine gıda götürmekte zorlanan, evlatlarının okul sıkıntılarının altında ezilen; çocuklarına kıyafet, ayakkabı almakta zorlanan bir de kesimimiz var. Bunun sıkıntılarını yüreğimizde hissetmemek mümkün değil. Manavgat belediyesi de az önce dile getirdiğim gibi dost elini gücü nispetinde insanların omzunda tutmaya devam edecek. Az sonra açılışını sizlerden aldığımız destekle yapacağımız sosyal market de bu doğrultuda bir çalışmadır.

Veren el ile alan elin arasında incitmeden, rencide etmeden, kimseyi teşhir etmeden, bir ara el, güvenli el olacağız. Temel hareket noktamız insanları teşhir etmemek olacak. Şimdiden sonra da bize ciddi destek vereceğinizi umut ediyorum. Evlerinizde kullanmadığınız insanlara verilebilecek eşyalarınızı lütfen bizler kanalıyla insanlara iletelim. Bu sayede bir görev yapmış olalım sizlerin vesilesiyle. Sosyal marketi son derece önemsiyorum. Bunun yaşaması, devam etmesi için biz Manavgat Belediyesi olarak elimizden gelen bütün gayreti ortaya koyacağız. Ancak bunun devamında başarılı olabilmemizin en kilit noktası imkanları olanların burayı ayakta tutmasıdır. Bize destek veren siz halkımız olacaksınız. Bize vereceğiniz katkılardan ve manevi güç için hepinize teşekkür ederim. Mağazamızın Manavgatımıza hayırlı uğurlu olmasını dilerim``.

Açılış sonrasında davetliler, sosyal marketin içini gezerek Başkan Sözen`den işleyiş hakkında bilgi aldı. Bazı ihtiyaç sahibi vatandaşlar ise ilk gün olmasına rağmen isimlerini yazdırıp işlemlerini yaptırdıktan sonra mağazadan istedikleri eşyaları aldı. SOSYAL MARKET`TE, vatandaşlardan gelecek olan özellikle hiç kullanılmamış, az kullanılmış, kullanılabilir nitelikteki giysi ve ev eşyaları ile beyaz eşyalar evlerden belediye aracı kanalıyla toplanarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.