ŞİDDETLİ YAĞIŞTA MANAVGAT BELEDİYESİ SEFERBER OLDU

7K4A6552

ŞİDDETLİ YAĞIŞTA MANAVGAT BELEDİYESİ SEFERBER OLDU

Manavgat Belediyesi, dün gece şiddetli yağış ve fırtınanın etkili olduğu Manavgat’ta, tüm ekiplerini seferber vatandaşların yardımına koştu.

Meteorolojiden gelen ihbarı dikkate alan Manavgat Belediyesi ekipleri, dün akşam üstünden itibaren tetikte olarak tedbiri bir an bile elden bırakmadı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in talimatı üzerine Fen İşleri Müdürlüğü şantiyesinde özel bir acil yardım masası kurulmak suretiyle tüm ekipler seferber oldu.

7K4A6565

Gecenin ilerleyen saatlerinde metrekareye düşen yağışın artması üzerine tüm ekipler sokaklara çıkarak, tıkanan mazgalları açtı, su tahliyesi yaptı, evlerine ulaşamayan vatandaşlara yardımcı oldu. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de sabaha kadar ekiplerin başında yer aldı.

7K4A6549

BAŞKAN SÖZEN SOSYAL MEDYAYA GELEN YARDIM TALEPLERİNE KOŞTU

Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Şimşek, Aydın Öz, Fen İşleri Müdürü Levent Ardıç ile Zabıta Müdürlüğü ekiplerini yanına alan Başkan Şükrü Sözen, acil yardım masasını arayan ve kişisel sosyal medya hesabından gelen ihbarlara tek tek ulaşmaya çalıştı. Başkan Sözen, gece boyunca vatandaşların sıkıntılarını dinledi, acil su tahliyesi yaptırdı, birebir vatandaşlara telefon açmak suretiyle arayan herkese yetişmeye çalıştı.

7K4A6534

Gece boyunca yardımlarına koşan Manavgat Belediyesi ekiplerini gören vatandaşlar, duyarlılığı nedeniyle Başkan Şükrü Sözen’e teşekkür etti. Başkan Sözen, “Şiddetli yağış ihbarını alır almaz, Manavgat’ımızda olası bir faciayı önlemek amacıyla gece boyunca seferber olduk. Gereken her yere imkanlarımız ölçüsünde yetişmeye çalıştık. Biz her zaman halkımıza bir telefon, bir mesaj kadar yakınız. Tüm Manavgat halkımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.