MANAVGAT’IN TOROS KADINLARI KADINA ŞİDDETE “DUR” DİYEC

7K4A3816

MANAVGAT’IN TOROS KADINLARI KADINA ŞİDDETE “DUR” DİYECEK

Manavgat Belediyesi Toros Kadınları Emek Pazarı’ndaki kadınlar, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde” bir dizi etkinlik düzenleyerek kadına şiddet konusunda farkındalık yaratacak.

Her Cumartesi günü Pazartesi Pazarı’nda yaptıkları ürünleri satan kadınlar, bu Cumartesi Günü Saat 14.00’de Manavgatlı kadınlarla buluşarak “Kadına Yönelik Şiddete Dur” diyecek. Etkinliğe Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Mimar Sebahat Çevik, Antalya Barosu Manavgat Temsilciliği bünyesinde kurulan Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Umut Çiftçi, Toros Kadınları Emek Pazarı Temsilcisi ve üretici kadınlar, Manavgatlı halkını bilgilendirme konuşmaları yapacak.

Kadına yönelik şiddet konusunda Manavgat’tan tüm Türkiye’ye seslerini duyurmaya çalışacak olan kadınların hazırlıkları devam ediyor. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kadınların böylesine önemli bir konuda farkındalık yaratma çalışması yürütmelerinin sevindirici olduğunu söyledi. Sözen, “Kadına yönelik şiddet ülkemizde ve dünyada içinde bulunduğumuz yüzyılın en önemli sorunlarından birisidir. Bu önemli gün, kadına yönelik şiddet olgusunun hem kadını, hem de toplumu sarsan bu soruna ve çözüm yollarına ilişkin çalışmalar yapılması konusunda farkındalık yaratmaktadır. 25 Kasım günün, dünyada ve ülkemizde kadına yönelik şiddetin önlenmesi, kadın haklarının korunması ve geliştirilmesi, toplumsal yaşamda kadının güçlendirilmesi, eşit hak ve fırsatlardan yararlandırılmasına katkı sağlayacak önlemlere ışık tutmasını temenni ederim. Manavgat Belediyesi olarak bizler de kadınlarımızın toplum içerisinde daha çok yer edinebilmesi, ekonomik koşullarını iyileştirmesi amacıyla kurduğumuz Toros Kadınları Emek Pazarı’ndaki kadınlarımızla birlikte bu günle ilgili kentimizde bir farkındalık oluşturmak istiyoruz. Tüm halkımızı 25 Kasım Cumartesi günü Saat 14.00’de Pazartesi Pazarı’ndaki ‘Kadına Şiddete Dur’ etkinliğimize bekliyoruz” dedi.