MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN SERGİ, MÜZE VE BELGESELLE ATAT

müze ve tiyatro

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN SERGİ, MÜZE VE BELGESELLE ATATÜRK’Ü ANMA ETKİNLİĞİ

Manavgat Belediyesi, 10 Kasımda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, sergisi, müze ve belgesel tiyatro oyunları ile anacak

Manavgat Belediyesi, 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında bir dizi etkinlik organize etti. Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecek etkinlikler kapsamında Cumhuriyet’in kuruluşunda Mustafa Kemal Atatürk’ün ve arkadaşlarının üstlendiği zorlu görevlerin anlatıldığı “Çanakkale’den Kurtuluşa Atatürk’le Yolculuk” isimli belgesel tiyatro oyunu sanatseverlerle buluşacak. Gürcan Koç’un yazıp yönettiği belgesel tiyatro oyunu İzmir Kukla, Sanat ve Orta Oyuncuları Tiyatro Grubu tarafından 10 Kasım Cuma günü saat 11.00 - 14.00 - 15.30 ve 20.00’de sahnelenecek.

PANORAMİK SERGİ VE FOTOĞRAF MÜZESİ

Etkinlikler kapsamında panoramik sergi ve Atatürk’ün fotoğraflarının olduğu müzede gün boyunca sergilenecek. Savaş alanlarının ve o dönemde yaşanan olayların canlandırıldığı panoramik sergi, ziyaretçilerini o günlere geri döndürecek. Mustafa Kemal Atatürk’ün hiçbir yerde yayınlanmamış 200 civarında fotoğrafının bulunduğu müze, Ulu Önderin hayatına ışık tutacak. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen tüm Manavgat halkını 10 Kasım Cuma günü Atatürk Kültür Merkezine davet etti.