MANAVGAT'TA BİSİKLET GÜNLERİ VE DAĞ BİSİKLETİ MARATONU

B¦-S¦-KLET G+£NLER¦--DA¦Ş B¦-S¦-KLET¦- PROGRAMI (1)

MANAVGAT'TA BİSİKLET GÜNLERİ VE DAĞ BİSİKLETİ MARATONU İÇİN NEFESLER TUTULDU

Manavgat Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun ortaklaşa düzenlediği, Manavgat Kaymakamlığı'nın desteklediği ''5. Uluslararası Manavgat Bisiklet Günleri ve Dağ Bisikleti Maratonu” , 24,25 ve 26 Mart tarihlerinde Manavgat’ta yapılacak.

YERLİ VE YABANCI BİSİKLETÇİLER GELECEK

Manavgat Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun ortaklaşa düzenlediği, Manavgat Kaymakamlığı'nın desteklediği ''5. Uluslararası Manavgat Bisiklet Günleri” için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. 24 Mart Cuma günü başlayacak olan ''5. Uluslar arası Manavgat Bisiklet Günleri'' festivali için Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından yüzlerce bisikletçi Manavgat'a gelecek. Manavgat Belediyesi’ne ait Boğaz Otel ve Kamp Alanında konaklayacak olan bisikletçiler, 3 gün boyunca hem Manavgat'ın tarihi ve doğal güzelliklerini gezecek hem de bisiklet sporunu tanıtacak. Nefes kesen yarışların yapılacağı 26 Mart Pazar günü, "Manavgat Maratonu" ve "MTB Gran Fondo" yarışlarının yanı sıra "Manavgat Liseler Arası Bisiklet Yarışı" da yapılacak

B¦-S¦-KLET G+£NLER¦--DA¦Ş B¦-S¦-KLET¦- PROGRAMI (2)

YARIŞLAR NEFESLERİ KESECEK

Manavgat Belediyesi, Bisiklet Günleri kapsamında düzenlenecek olan “5. Manavgat Dağ Bisikleti Maratonu” ve “MTB Gran Fondo” için hazırlık çalışmalarını sürdürüyor. Bisiklet Günleri kapsamında 26 Mart Pazar günü Atatürk Kültür Merkezi önünden start alacak olan Manavgat Dağ Bisikleti Maratonu ve Dağ Bisikleti Gran Fondo yarışlarının yapılacağı güzergahlar belirlendi. Yapılan çalışmalar sonucunda yarışmalar üç kategoriden oluşacak. 92 kilometrelik Manavgat Maratonu, 76 kilometrelik MTB Gran Fondo uzun etabı ve 45 kilometrelik MTB Gran Fondo kısa eteplarından oluşan yarışların startı saat 11.00'da verilecek. Liseler arası bisiklet yarışı ise saat 12.00 da başlayacak.

SÖZEN; “MANAVGAT HALKINI DAVET ETTİ”

Manavgat'ta bisiklet kültürünü yaygınlaştırmak ve spor turizmini arttırmak amacı ile yapılan bu tarz etkinliklere her zaman destek verdiklerini belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Dağ Bisikleti Maratonu’nu da heyecanla beklediklerini söyledi. Sözen, “Yerli ve yabancı yüzlerce bisikletçinin ağırlanacağı ve geleneksel hale getirmeyi düşündüğümüz bu festivalin son gününde nefeslerin tutulacağı uluslararası yarışlar yapılacak. Sınırlarını zorlayacak bisikletçilere destek vermek ve onların yarış heyecanına ortak olmak için tüm Manavgat halkını 26 Mart Pazar günü saat 11.00'de Atatürk Kültür Merkezi önüne bekliyorum'' dedi.