MANAVGATLI ÇOCUKLARIN MÜZİK AŞKI

Untitled-1

MANAVGATLI ÇOCUKLARIN MÜZİK AŞKI

Geçtiğimiz günlerde verdikleri “Sezen Aksu Şarkıları” konseri ile Antalya ve tüm Türkiye’de büyük bir sempati toplayan Manavgat Belediyesi Çocuk Korosu, yeni kayıtlarla her geçen büyüyor.

Çocuk korosunun yeni dönem seçmeleri İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’nde başladı. Seçmelere, müzik tutkunu 7-14 yaş arasındaki çocuklar katıldı. Koro şefi Tayfun Yılmaz’ın organizasyonunda gerçekleştirilen Manavgat Belediyesi Çocuk Korosu seçmelerinde oldukça renkli görüntüler oluştu. Manavgat Belediyesi Çocuk Korusu’nda yer almak isteyen çocuklar, en sevdikleri parçaları seslendirerek koroya dahil olmak istedi.

_NVG2475

Çocuklarının heyecanını ve performansını gören aileler ise oldukça mutlu anlar yaşadı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen tarafından 6 yıl önce kurulan ve 25 çocuk ile başlayan Manavgat Belediyesi Çocuk Korusu, bugüne kadar 100 ‘ü aşkın çocuğun katılımı ile kent genelinde ve bölgede ses getiren 9 konserde dinleyiciyle buluştu. Manavgat Belediyesi olarak çocuklara ve gençlere sanatsal ve kültürel faaliyetlerde bulunmaları amacıyla çocuk korosunu hayata geçirildiğini belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Çocuklar bizim en değerli hazinemiz.

IMG_1488

Onları her alanda ne kadar iyi eğitirsek o kadar bilinçli gençlik ve gelecek oluşur. Belediye olarak çocuklarımızın kültür ve sanat eğitimine büyük önem veriyoruz. Katılım gösteren bütün çocuklarımıza mutlu ve aydınlık dolu yarınlar diliyorum. Manavgat Belediyesi, çocuklarımıza eğitim, sanatsal ve kültürel faaliyetler konusunda destek olmaya devam edecektir” dedi.

IMG_1713