GENÇ GÜREŞÇİLERDEN “ALTIN” DEĞERİNDE BAŞARI

Untitled-1

GENÇ GÜREŞÇİLERDEN “ALTIN” DEĞERİNDE BAŞARI

Manavgat Belediyesi’nin Güreş Takımı sporcuları elde ettiği başarılarla, Antalya’da düzenlenen 12-13 Yaş Yıldızlar Grekoromen Minder Güreşleri’ne damga vurdu.

Okullar arası Antalya İl Seçme Müsabakası’nda güreş tutan 13 Yaş 44 Kilogram kategorisinde Hüseyin Ali Dere ile 12 Yaş 52 kg kategorisinde İbrahim Kağan Öztürk, altın madalya almayı başardı. 13 yaş 75 kg da ise Mahir Onat Yaman, gümüş madalya alarak turnuvaya damgasını vurdu. Manavgat Belediyesi Güreş Antrenörü Ercan Keskin eğitiminde güreş tutan genç sporcular, şampiyonluklarındaki en önemli etkenin Manavgat Belediyesi Güreş Salonu’nun hizmete girmesi olduğunu belirtti.

_NVG5280

Türkiye şampiyonası öncesinde yapılan eleme müsabakalarında alınan başarının Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in emekleri ve destekleri ile gerçekleştiğini söyleyen aileler ise çocuklarının gösterdiği performansın gurur verici olduğunu dile getirdi. İnanç ve kararlılığın başarıyı getiren en büyük sebeplerden birisi olduğunu söyleyen Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise, faaliyete geçirilen Manavgat Belediyesi Güreş Salonu’nda yetişen geleceğin güreşçilerini tebrik etti. Başkan Şükrü Sözen, “ Türkiye Şampiyonası öncesinde Antalya genelinde alınan büyük başarı bizleri son derece gururlandırdı ve geleceğe yönelik umutlarımızı bir kez daha ortaya çıkardı. Manavgat Belediyesi spora ve sporcuya destek olarak başarının olduğu her yerde olmaya devam edecektir” dedi.

1 (3)

1 (2)