MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN 2020 YENİ

1

MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN 2020 YENİ YIL MESAJI

Değerli Hemşerilerim,

Türkiye’miz iyi-kötü anıları, üzüntü ve sevinçleriyle bir yılı daha geride bıraktı. Milletimiz ve Manavgat’ımız için çok daha güzel gelişmelerin yaşanacağına inandığım 2020 yılını, siz değerli hemşerilerimle birlikte karşılamanın mutluluğunu yaşıyorum.

2019 yılı başında siz değerli hemşehrilerimin duyduğu güven, inanç ve destekle Manavgat Belediye Başkanlığı görevini bir dönem daha üstlenmiş olmam benim ve çalışma arkadaşlarım için en büyük mutluluktur. Bu anlamda halkımıza ve tüm dostlara tekrar şükranlarımı sunmayı borç bilirim. Bizler yepyeni umutlarla başlayacağımız bu güzel yıla ve siz değerli halkımıza layık olmak için var gücümüzle çalışacağız. Geleceğimizin ümit ettiğimiz gibi olması için, hepimizin üzerine önemli sorumluluklar düşüyor. En önemli sorumluluğumuz da birbirimize karşı yardımsever, anlayışlı ve hoşgörülü olmak.

AA1B4519 copy_pp copy

Başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere, sivil toplum kuruluşları ve toplumun tüm kesimleriyle birlikte, el ele vererek beraber yaşamak, çalışmak ve daha çok üretmek bizi aydınlık geleceğe taşıyacaktır.Bizim bütün çabamız, halkımızın, çocuklarımızın, kadınlarımızın, büyüklerimizin yüzünü güldürmek, mutlu etmek içindir. Bu yüzden akılla, tutkuyla ve aşkla çalışıyoruz. Manavgat’ta ayrımsız, herkese eşit hizmet sunuyoruz. Kentimizi yenilemek için var gücümüzle çalışıyoruz. Biz yaşanabilir bir dünyanın emekle, çalışmakla, azim ve kararlılıkla mümkün olduğuna inanıyoruz. Esin kaynağımız ve yol göstericimiz ise her zaman olduğu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmaya devam edecek. Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine yaraşır bir belediyecilik yapmaktan onur duyuyoruz.

AA1B4655 copy_pp copy

Değerli Hemşerilerim,

Manavgat’ımızda bu yıl için kendimize ve kentimize büyük hedefler koyduk. Bunları sizlerle tek tek paylaşacak, tüm vatandaşlarımıza düzenleyeceğimiz toplantılarla anlatacağız. Ya da bu yıl içindeki çalışmalarımızı sizler izleyerek göreceksiniz. Kentimizin yürekli çağdaş, güzel insanlarına yeni ve büyük eserler kazandırmak için yeni yeni projeler üretiyoruz. 10 yıllık hizmet sürecimizde kentimizde kültür merkezleri, gençlik merkezleri, stadyum, huzurevi, ırmak kenarı düzenlemeleri, belediye hizmet binaları, yurtlar, kreşleri ilk kez hayata geçirerek binasal pek çok yatırım yaptık. Bu dönemde hedefimiz daha çok sosyal belediyecilik yatırımlarına ağır vermektir. Örnek verecek olursak, 2020 yılı içerisinde Canlı Hayvan Pazarı ve mezbaha, Toros Kadınları Kooperatifi kuruluşu, Halk Et, Halk Süt Projesi ve Tanzim Satış Noktaları, Irmak Kenarı Düzenlemelerinin devamı (Lunapark etabı), Şelale Mahallesi Mesire Alanı, Aşağıhisar Mahallesi’nde düzenleme projesi, Antik Side 3. Etap çalışmaları, Üçtepeler’de Mesire Alanı çalışmalarının yanı sıra kent halkımızın kültürel ve sanatsal gelişimine katkı sağlayacak yatırım ve çalışmalara imza atmayı planlıyoruz. Şeffaf belediyecilik anlayışımız gereği yaptıklarımızı ve yapamadıklarımızı sizlerle zaman zaman paylaşacağız.Yeni yıla umutlarımızla giriyoruz. Umutsuz, ümitsiz hiçbir insan kalmasın istiyoruz. Bu ülke, bu vatan dara düşmesin. Yeni yılda terör, kavgalar, savaşlar, anlaşmazlıklar olmasın. Herkesin ekonomisi düzelsin. İşçimiz, esnafımız, emeklimiz evlerine rahatlıkla ekmek götürebilsin. Çocukların ölmediği, şehitlerimizin olmadığı, anaların ağlamadığı, kadınların şiddete uğramadığı bir yıl olsun istiyoruz. Barış olsun yurdumuzda istiyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerimle tüm Antalya ve Manavgat halkının, mülki, askeri ve adli erkan ile kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan tüm personelin, belediye meclis üyelerimizin, Manavgat Belediyesi’ne emek veren mesai arkadaşlarımızın, basın mensuplarının, sivil toplum örgütü kuruluşlarının, siyasi partilerimizin yeni yılını en içten dileklerimle kutlar, hizmet etmekten kıvanç ve derin bir haz duyduğumuz Manavgat’ın ve Antalya’mızın tüm güzide insanlarına, mutluluk, sağlık ve başarılar dilerim. Saygılarımla

Şükrü SÖZEN

Manavgat Belediye Başkanı