MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ATIK PİL SEMİNER

Untitled-0

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ATIK PİL SEMİNERİ

Manavgat Belediyesi, “Atık Pillerin Toplanması ve Bertaraf Edilmesi” konulu bir eğitim semineri vererek konuyla ilgili olarak öğretmenlerin bilgilenmesini sağladı.

Manavgat Belediyesi ve Taşınabilir Pil Üreticiler ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesi (TAP Derneği)’nin birlikte düzenlediği, “Atık Pillerin Toplanması ve Bertaraf Edilmesi” semineri, Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı. Seminere Manavgat’ta görev yapan öğretmenler katıldı. TAP Derneği eğitim sorumlusu Abdullah Ömür’ün sunumu yaptığı seminerde, atık pillerin toplanması, atık pillerin nerede muhafaza edilmesi gerektiği, şarjlı pillerin kullanımı ve nerelerde pil kutusu olmasını gerektiği konuları anlatıldı.

DSC_9820

Ayrıca Manavgat Belediyesi ve TAP Derneği arasında imzalanan protokol gereğince, kent genelindeki okullardaki öğrencilerin, Atık Pil Toplama yarışmasına katılabileceği belirtildi. 30 Nisan 2018 tarihine kadar en çok atıl pil toplayan okulların Mayıs ayı içerisinde TAP Derneği’ne topladığı pilleri teslim etmesi gerektiği duyuruldu. Atık pil yarışmasında dereceye giren okullara ise çeşitli ödüller verileceği Manavgat Belediyesi yetkilileri tarafından açıklandı. Manavgat Belediyesi’nin bilinçli nesiller için çalışma yürüttüğünü ifade eden eğitmenler, çalışma ve hizmetlerinden dolayı Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e teşekkür ederek seminerin oldukça faydalı olduğunu söyledi.

DSC_9834

DSC_9849