MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN BÜYÜK BİR SOSYAL PROJE DAHA…

Untitled-1

SARILAR MAHALLESİ’NE KADIN SPOR MERKEZİ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kente artı değer katan büyük yatırımları gerçekleştirirken, bir yandan da toplumun her kesimine hitap eden sosyal projelerini de aralıksız olarak sürdürüyor.

İnsan odaklı sosyal belediyecilik anlayışı ile hizmet eden Manavgat Belediyesi, sosyal hayatta daha fazla yer almaları amacıyla kadınlara yönelik projelere de ağırlık vermeye devam ediyor. Başkan Şükrü Sözen, son olarak Manavgat’ın Sarılar Mahallesi’nde bir “Kadın Spor Merkezi” nin hizmete açılması talimatını verdi.

7K4A5483

ÜYE KAYITLARI HALK MASASINDAN

Başkan Sözen’in talimatı üzerine harekete geçen Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri, Sarılar Mahallesi’nde 3 katlı bir bina kiralayarak, merkezin bir an önce faaliyete geçmesi için çalışmalarına başladı. Merkezden yararlanmak isteyen kadınların Manavgat Belediyesi Halk Masası’na (Tel: 4449607) müracaat ederek üye kaydı yaptırmaları istendi. Kayıtların devam ettiği belirtilirken bir yandan da kadınların daha sağlıklı bir yaşam sürdürmelerini sağlayacak olan hizmetlerle ilgili alt yapı çalışmalarına devam ediliyor.

SPORUN YANISIRA DİYETİSYEN VE PSİKOLOG

Önümüzdeki günlerde açılması planlanan “Manavgat Belediyesi Kadın Spor Merkezi’nde” daha sağlıklı bir beden için gerekli olan fitnes, aerobik, pilates ve zumba gibi spor içerikli eğitimlerin verileceği açıklandı. İsteyen hanımlar için kilo kontrollerini sağlayabilecekleri haftanın belli günlerinde ve saatlerinde diyetisyen desteği sağlanacağı belirtilirken, sağlıklı ruhsal gelişim için gerekli olan uzman psikolog ve hukuk danışmanlık hizmetlerinin de verilebileceği belirtildi. Kadın Spor Merkezi’nde kadınlarımızın hoby kurslarına katılarak resim ve ahşap boyama dersleri alabileceği bir mekanın da hazırlandığı vurgulandı.

7K4A5488

SOSYAL PROJELERE DEVAM

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat’ta yaşayan tüm kadınların sosyal, ekonomik ve bireysel olarak gelişimlerine katkı verecek olan projeleri hayata geçirmeye devam ettiklerini söyledi. Başkan Sözen, “Bir yandan büyük yatırımlarımızı hayata geçirirken sosyal projelerde de geri kalmamaya özen gösteriyoruz. Manavgat’ta yaşayan kadınlarımızın daha aktif, daha yaratıcı, daha toplum içinde özgüvenli olmalarını istiyoruz. Bu yüzden kadınlara yönelik çalışmalarımızı artırıyoruz. Kurs eğitim merkezlerimiz, Gençlik Merkezlerimiz ve Toros Kadınları Emek Pazarı Projemizde hedefimize ulaştık sayılır. Sarılar’da açacağımız Kadın Spor Merkezimizden de kadınlarımızın en üst düzeyde yararlanmalarını sağlayacağız” dedi.

DSC_5743

DSC_5768

DSC_5777