MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN PARK ATAĞI

+çELT¦-K+ç¦- MAHALLES¦- PARKI (1)

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN PARK ATAĞI

Manavgat Belediyesi yaz aylarının da yaklaşmasıyla birlikte kent merkezinde ve mahalleye dönüşen belde ve köylerdeki park çalışmalarını hızlandırdı.

Manavgat Belediyesi, yaz aylarının da yaklaşmasıyla birlikte mahalleye dönüşen belde ve köyler ile kent merkezinde yeni parklar yapmanın yanı sıra mevcut parkların bakım ve onarımlarına da ağırlık vermeye başladı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in talimatıyla çalışmalarına başlayan Manavgat Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, plan ve proje kapsamında hemen her gün birkaç parkı yenilerken, yeni parkların da inşalarını hızla sürdürüyor.

KUMK+ûY 'DE PARK YAPIMI (1)

ÇELTİKÇİ MAHALLESİ’NE MUHTEŞEM PARK

Çeltikçi Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlardan gelen yoğun talepler üzerine harekete geçen Manavgat Belediyesi ekipleri, mahallenin en merkezi yerindeki açık alanı yeni ve kullanışlı bir parkın yapımı için projelendirdi. Çeltikçi Mahallesi’ndeki 1120 metrekarelik alana yapılacak olan park, halkın soluklanıp nefes alacağı bir mekan olacak. Zemin alanı düzlenip park inşasına hazırlanan alanda çocuk oyun alanları, 2 adet süs havuzu, oturma ve dinlenme alanları, yürüyüş yolları, yeşil alanlar yer alacak. Bölgede yer alan mevcut çınar ağaçlarının korunacağı park çalışması tamamlandığında bölge görsel ve işlevsel bir güzelliğe sahip olacak.

OYMAPINAR OKUL PARKI +çALI+ŞMASI (3)

S¦-DE HACI +ŞAYESTE-MUSTAFA G+£NE+Ş ANAOKULU PARKI (1)

OKULLARA PARK İSTEKLERİNE JET YANIT

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, bunun yanı sıra çeşitli mahalle okullarından gelen oyun parkı isteklerini de geri çevirmeyerek anında yerine getiriyor. Manavgat Belediyesi Side’nin Kemer bölgesindeki Hacı Şayeste-Mustafa Güneş Anaokulu’ndaki çocukların keyifli zaman geçirebilmeleri amacıyla okul bahçesine oyun grubu yapımı ve montajını tamamlayarak yerleştirdi. Manavgat Belediyesi ekipleri ayrıca Oymapınar Mahallesi Mehmet Bozkurt Ortaokulu’nun talebi üzerine bir oyun parkı yaptı. Başkan Şükrü Sözen, Manavgat’ta her bireyin kaliteli yaşam hakkına sahip olduğunu belirterek, park isteklerini geri çevirmemeye özen gösterdiklerini söyledi.

+çELT¦-K+ç¦- PARKI (3)