BAŞKAN ŞÜKRÜ SÖZEN’DEN KOCA ÇINARLARA JEST

DEN_8577

BAŞKAN ŞÜKRÜ SÖZEN’DEN

KOCA ÇINARLARA JEST

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 106 mahallede yaşayan yaşlı vatandaşları “İyi Ki Varsınız İyi Ki Bizimlesiniz” etkinliğinde bir araya getirdi. Girişte Başkan Sözen ve keman eşliğinde karşılanan 350 yaşlı, çeşitli hediyeler ve eğlenceler ile unutamayacakları bir gün geçirdi.

106 MAHALLEDEN KATILIM

Manavgat Belediyesi 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle, Manavgat’a bağlı 106 mahallede yaşayan yaşlı vatandaşları “İyi Ki Varsınız, İyi ki Bizimlesiniz” etkinliği ile bir araya getirerek unutamayacakları anlar yaşattı. Boğaz Otel’deki büyük etkinliğe 106 mahallenin yanı sıra Manavgat Belediyesi Huzurevi ve Antalya Asmalı Konak Huzurevi’nde yaşayan yaşlı vatandaşlarımız katıldı. Bütün konuklar, özel araçlar ve eşliğindeki belediye personeli yardımıyla son derece ihtimam içinde evlerinden alınarak Boğaz Otel’e getirildi.

DEN_8619

BAŞKAN KAPIDA KEMANLA KARŞILADI

Bu çok özel organizasyonda Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, bütün yaşlıları kapıda keman eşliğinde ellerini öperek güler yüzle ve sohbetle karşıladı. Karşılama esnasında Manavgat Belediyesi Huzurevi’nde görev yapan personel de kolonya, çiçek ve çikolata ikramında bulundu. Karşılama merasiminde Başkan Sözen’in yakın ilgisinden oldukça hoşnut olan yaşlılar daha sonra müzik eşliğinde yemeklerini yedi. Başkan Sözen yemek sırasında bütün masaları ziyaret ederek yaşlılarla sohbet ederek onların gönüllerini aldı, ihtiyaçları olup olmadığını sordu.

DEN_8775

HERŞEYİ BÜYÜKLERİMİZDEN ÖĞRENDİK

Başkan Sözen, bir de anlamlı konuşma yaptı. Büyüklerin karşısında konuşurken oldukça heyecanlı olduğunu dile getiren Başkan Sözen, “İyi ki Varsınız İyi Ki Bizimlesiniz” dedi. Başkan Sözen konuşmasında şu sözlere yer verdi. “Türk toplumu duygusaldır. Her zaman örf adet ve geleneklerine kıymet verir. Bizler de öyle yetiştik. Atalarımız her zaman büyüklerine saygı duymayı öğretti. Dolayısı ile bizlere çok büyük emeklerini olan sizlerin karşısında olmak gerçekten zor. İyi ki varsınız, iyi ki bizimlesiniz. Peygamber efendimiz bir hadisinde büyüklerini saymayan bizden değildir demiştir. Büyük Manavgat ailesine tüm arkadaşlarımla beraber hizmet etmeye gayret ediyorsak, bu sorumluluk anlayışını bize sizler aşıladınız. Her şeyin para kazanmak olmadığını, topluma hizmetin önemli olduğunu bize sizler öğrettiniz. Bu hafta yaşlılar haftası ama ben öyle söylemek istemiyorum. Bu hafta büyükler haftası. Yaşlılık Yüce Allahın kuralı. Önemli olan yaşlılığı layıkı ile ve saygın bir şekilde sevgi saygı ve hoşgörü içinde geçirebilmektir. Yaşlanmak büyük ulu bir dağa tırmanmaya benzer. Çıktıkça yorulursunuz. Ama çıktıkça bakış açınız genişler. Hepinizin hayat tecrübeleri var. Muhtarlarımızın ve çalışanlarımızın emekleri ile böyle bir buluşma düzenlediler. Sizlerin manevi dualarına ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdeyiz. Her zaman sizlere ulaşmak, beraber olmak, sorunlarınız varsa sorunları çözebilmek. Elinizi öperek dualarınızı almak bizim için önemli. Manavgat devasa bir aile oldu. Manavgat halkı adına gününüzü kutluyorum. Allah sizi başımızdan eksik etmesin, Allah hepinize uzun ömürler versin” dedi.

DEN_8677

MÜZİK, DANS ve HEDİYELER

İyi ki Varsınız, İyi Ki Bizimlesiniz organizasyonunda Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in annesi Türkan Sözen ve eşi Hatice Sözen’in yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Şimşek, Oytun Eylem Doğmuş ve Aydın Öz de katıldı. Nostaljik parçalar eşliğinde yemeklerini yiyen yaşlılar, oyun havalarında da yerlerinde duramadı. Manavgat Belediyesi Huzurevi sakinleri ve Başkan Sözen, beraber dans edip eğlenceli saatler geçirdi. Son olarak Başkan Sözen ve eşi Hatice Sözen erkek ve kadın yaşlılar için ayrı ayrı hazırlanan hediye paketlerini masaları gezerek karanfil eşliğinde sundu. Asmalı Konak Huzurevi’nden gelen yaşlılar da akşamüstüne kadar müzik eşliğinde dans ederek unutamayacakları bir gün geçirdi. Yaşlılar, böyle bir günü kendilerine yaşattığı için Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e teşekkür etti.

DEN_8860 DEN_9104