BAŞKAN ŞÜKRÜ SÖZEN’DEN 18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ

18 mart

MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN 18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA GÜNÜ MESAJI

Bugün Çanakkale Zaferi’nin 100. yılını yaşamanın heyecanı ve aynı zamanda da kutsal değerlerimizi, vatanımızı korumak için canını feda etmekten çekinmeyen şehitlerin anma günü olan “Şehitler Günü”nü bir kez daha anlamanın onurunu yaşıyoruz.

Çanakkale Zaferi, Türk Milletinin kaderini ve dünya tarihinin seyrini değiştirmiştir. Bütün imkansızlıklara rağmen canını ortaya koyan Türk milleti, tüm dünyaya ÇANAKKALE GEÇİLMEZ gerçeğini kabul ettirmiş ve bağımsızlığına el sürecek hiçbir gücün tehdidine imkan vermemiştir. Kahraman askerlerimizin çabasıyla Türk Milletinin varlığını yeniden ortaya konmuştur.

Bu çok onurlu zafer, askerlerine “Taarruzu değil, ölmeyi” emreden Büyük Önder ve Ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün vatan ve milletin bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden 200 bini aşkın şehidimizin, on binlerce gazimizin, analarımızın, bacılarımızın top yekun Türk milletinin zaferidir. Çanakkale, vatan ve millet sevgisinin, birlik ve beraberlik ruhunun, inancının ve azminin taktik ve dehanın zaferidir.

18 mart

“Şehit ve gazilerimizin bizlere sağladığı bu bağımsız ve özgür hayatımızı, ancak gelecek nesillere de aynı duyguları aşılayarak devam ettirebiliriz”. Bu vatan üzerinde özgürce, huzur içinde yaşayabiliyorsak bunun şehitlerimizin sayesinde olduğunun bilincini taşıyor ve hiçbir zaman unutmuyoruz. Manavgat Belediyesi olarak, bu bilinci küçüklerimize, gençlerimize aşılamak amacıyla her türlü girişimde bulunuyoruz.

Millet olarak bizi biz yapan değerlere, birliğimize bütünlüğümüze, Cumhuriyetimize sahip çıkmalıyız. Manavgat, kardeşliğin, barışın, dayanışmanın yaşandığı örnek bir bölgedir ve her zaman da öyle kalacaktır.

Bu duygular içerisinde Çanakkale'de 100 yıl önce bütün imkansızlıkları aşarak kanlarıyla, canlarıyla Dünya'ya karşı büyük haklılığımızın son noktasını koyan, bir anlamda tüm dünyaya ders veren ve bizlere bugün, onurumuzla hür yaşamak imkanlarının önünü açan Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve varlıklarıyla şeref duyduğumuz şehitlerimizi saygı, rahmet, minnet ve gururla anıyorum. Ruhları şad olsun

Manavgat Belediye Başkan

Şükrü SÖZEN