MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN GENÇLER’E BÜYÜK YATIRIM

DEN_3405

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN

GENÇLER’E BÜYÜK YATIRIM

Manavgat Belediyesi, çalışma planı doğrultusunda Manavgat’a bağlı olan 106 mahallede ayrımsız ve ayrıcalıksız olarak yatırım ve hizmetlerine aralıksız olarak devam ediyor.

Başkan Sözen, vatandaşlardan gelen istekler ve çalışma planı dahilinde Gençler Mahallesi’nde büyük bir yol kaldırım ve kavşak düzenlemesi çalışması başlattı. Başkan Sözen, büyük çalışmaların yanı sıra halkın keyifli kullanımına uygun mekanların da devam eden çalışmalar sırasında yaratılacağını söyledi.

DEN_3419

İSTİNAT DUVARI ve KALDIRIM

Manavgat Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri, Gençler Mahallesi’nin yerleşim merkezinde bulunan 800 metre uzunluğundaki yolun her iki cephesine köy mimarisine uygun olarak taş istinat duvarı yapmakla işe başladı. Duvar yapımından sonra yine yolun her iki cephesine granit görünümlü parke taşından 1 km uzunluğunda kaldırım yapım işinin başladığı belirtildi.

DEN_3409

KAVŞAK DÜZENLEMESİ ve MAHALLE HALKINA KAMELYA

Çalışmalar kapsamında mahallenin karayolundan içeriye girişine ise kavşak düzenlemesi yapılacağı açıklandı. Ayrıca mahalle çeşmesinin etrafı da mahalle halkının isteği üzerine andezit kaplama yapılarak üstü kiremit çatı ile kaplanmak suretiyle kamelyaya dönüştürüleceği belirtildi. Bu sayede mahalle halkının hoş görünümlü kamelya altında zamanlarını geçireceği bir mekan yaratılmış olacak. Çalışmalarda 4 bin m2 parke taşı ve 2 bin 700 m bordür taşı kullanılacağı bildirildi.

DEN_3401