MANAVGATLI KADINLAR KADINA ŞİDDETE FIRÇA ATTI

DEN_3224

MANAVGATLI KADINLAR

KADINA ŞİDDETE FIRÇA ATTI

Türkiye’de kadına yönelik şiddet olaylarının son yıllarda artmasını dikkate alan Manavgat Belediyesi, bu yıl anlamlı bir etkinlikle 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı.

Manavgat Belediyesi’nin organizasyonuyla 8 Mart Pazar günü Cumhuriyet Meydanı’nda buluşan Manavgatlı kadınlar, 10 metrelik tuvalet kağıt üzerine resimler yaparak kadına yönelik şiddeti kınadı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in yurt dışında olması nedeniyle başkanlığa vekalet eden Belediye Başkan Vekili Erşan Özden, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halis Akkaya, İbrahim Sözen Gençlik Merkezi Resim ve Ebru öğretmenleri ve öğrencilerinin katıldığı etkinliğe Manavgatlı kadınların yanı sıra erkekler ve çocuklar da büyük ilgi gösterdi.

DEN_3201

10 metrelik tuval kağıdının etrafını saran kadınlı erkekli Manavgatlılar resimli yazılarla kadına yönelik şiddetin yanlış olduğunun mesajını verdi. Tuval üzerinde yazan “Kadınlar Çiçek Gibidir Solmasınlar”, “Gözlerden Kan Akmasın”, “Gözler Gülmekten Yaşarsın”, “Kadına Şiddete Son”, “Kadın Sadece Sevilmeli” ve “Kadınlara Özgürlük” mesajları oldukça dikkat çekti. Manavgat Belediye Başkan Vekili Erşan Özden de etkinlik süresince kadınlara karanfil hediye ederek günlerini kutladı.

DEN_3251

Özden, “Bu yıl belediye olarak anlamlı bir etkinlik hayata geçirdik. Şiddet bir insanlık suçudur. Amacımız tüm Türkiye’ye kadına yönelik şiddetin son bulması gerektiğinin mesajını vermekti. Bunu da Manavgat halkımızın katkısıyla başardık. Bu vesileyle Belediye Başkanımız Şükrü Sözen, kendim ve belediyemizin adına tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

DEN_3314