MANAVGAT HALKI ŞEHİTLER İÇİN TEK YÜREK

DEN_7427

MANAVGAT HALKI ŞEHİTLER İÇİN TEK YÜREK

Manavgat halkı, Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümünde ellerinde meşale ve bayraklarla anlamlı bir saygı yürüyüşü yaparak şehitlerimizi andı. Başkan Şükrü Sözen önderliğinde toplanan binlerce Manavgatlı, tek yürek tek ses oldu.

Manavgatlılar 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde, anlamlı bir meşaleli saygı yürüyüşü yaptı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in önderliğinde Cumhuriyet Meydanı’nda buluşan binlerce Manavgatlı, ellerinde meşaleler ve bayraklarla tüm şehitlerimizi andı. Çanakkale Zaferinin 100. yıl dönümü nedeniyle anlamlı etkinlikle buluşan Manavgatlılar, “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez, Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları attı. Hep birlikte yapılan saygı duruşu ve söylenen İstiklal Marşı’ndan sonra Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk heykelinin altında vatandaşlara hitap etti.

DEN_7501

Başkan Sözen, anlamlı konuşmasının ardından Çanakkale 1915 adlı şiiri okuması herkesin gözlerini yaşarttı. Türk bayrağının gölgesi altında onurlu ve özgürce yaşamamızı şehitlerimize borçlu olduğumuzu belirten Başkan Sözen, anlamlı günde bir araya gelen Manavgat halkına teşekkür etti. Başkan Sözen konuşmasında şu sözlere yer verdi. “ İnsanlar, onurları, şerefleri için yaşar. 1915’te düşman kuvvetleri Çanakkale Boğazı’nı geçselerdi bu gün tarih farklı bir şekilde gelişecekti. Kendimizi bu meydanda özgürce ifade ediyorsak, şehitlerimize borçluyuz. Çanakkale’de harp meydanında 14-15 yaşındaki çocuklarımız olmasaydı bu meydanda onlara minnetlerimizi sunuyor olamayacaktık. O gün analarımız olmasaydı, bu gün burada olamayacaktık. Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının vermiş olduğu onurlu mücadeleler olmasaydı bu gün Türk ulusu olmayacaktı. Mustafa Kemal ve tüm şehitlerimizin bize bıraktığı değerleri korumak, anmak, gelecek nesillere devamını sağlamak bizim görevimiz. Biraz sonra saygı yürüyüşümüzü yaparak meşalelerimizin dumanıyla isiyle onlara saygımızı bir nebze de olsa göndermiş olacağız. Mustafa Kemal, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimize buradan dualarımızı gönderip, rahmet, minnet ve saygı ile anıyoruz”… Manavgat halkı gaziler ve Başkan Sözen’in önderliğinde ellerinde bayrak ve meşalelelerle Cumhuriyet Meydanı, Yapay Şelale ve Atatürk Kültür Merkezi güzergahında yürüdü

.DEN_7317