MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN AİLE DANIŞMA MERKEZİ

55

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN AİLE DANIŞMA MERKEZİ

Huzurevi, kreşler, çocuk kültür merkezleri, gençlik merkezleri gibi insan odaklı sosyal belediyecilik çalışmalarını hayata geçiren Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, sağlıklı nesillerin yetişmesi için ailelere yönelik büyük bir sosyal projeye daha imzasını atmaya hazırlanıyor.

Başkan Şükrü Sözen, yapımı tamamlanma aşamasına gelen Aile Danışma Merkezi’nin açılışını çok yakında Manavgat halkıyla birlikte yapmaya hazırlanıyor. Aile Danışma Merkezi’nde aile hayatının ve ailenin geliştirilmesi, güçlendirilmesi, uyumlu aile ilişkilerine katkıda bulunulması, aileyi bir arada tutan bağların kuvvetlendirilmesi, aile üyelerinin kişiliklerinin sağlıklı biçimde gelişmesi, birey olma potansiyellerinin güçlendirilmesi ve toplumsal yaşama uyumlarının sağlanmasının yanında sağlıklı çocuk yetiştirilmesi, bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

7K4A7077

TÜM VATANDAŞLAR YARARLANABİLECEK

Manavgat Belediyesi Aile Danışma Merkezi’nden hizmet alacak olan vatandaşların bilgileri gizlilik esasına uygun bir biçimde korunacak. Aile Danışma Merkezi’nden ilçede yaşayan tüm vatandaşlar olmak üzere, başta kadınlar, çocuklar, yaşlılar, engelliler gibi hassas ve nispeten dezavantajlı konumda bulunan kesimler ve evlenecek gençler, evli çiftler, çalışanlar ve psikolojik yardım, danışmanlık, teşhis ve tedaviye ihtiyaç duyan herkes yararlanabilecek. Danışma Merkezi’nden aile, hukuk, çocuk gelişimi uzmanı, psikolojik destek ve ilerleyen zamanlarla ise diyetisyen danışmanlığı hizmeti alınabilecek.

7K4A7095

HAYATA GEÇİRMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen Aile Danışma Merkezi’nin kentimize hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, “Uzun zamandır üzerinde durduğumuz bu merkezi hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah tüm halkımız da ihtiyacı olan hizmetten iyi şekilde yararlanabilecek. Bu merkezde emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyor, merkezimizin açılışını en kısa zamanda gerçekleştireceğimizi belirtmek istiyorum” dedi. Aile Danışma Merkezi, Çağlayan ve Yukarıhisar Mahallerinin kesiştiği yerde hizmet verecek.

7K4A7081

7K4A7085

7K4A7113

7K4A2329