EĞİTİM DANIŞMANI İPEK’TEN SINAV ÖNCESİ SÖYLEŞİ

11

EĞİTİM DANIŞMANI İPEK’TEN SINAV ÖNCESİ SÖYLEŞİ

Eğitim Danışmanı-Kişisel Gelişim Uzmanı Sinan İpek, Manavgat Belediyesi’nin organizasyonuyla İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’nde 11. ve 12. sınıf öğrencilerine “Yeni Nesil Eğitim Bilinci” konulu bir eğitim semineri verdi

Manavgat Belediyesi’nin kültür ve eğitim çalışmaları kapsamında Eğitim Danışmanı ve Kişisel Gelişim Uzmanı Sinan İpek, Manavgatlı öğrencilerle buluştu. İpek, yakın zamanda gerçekleşecek olan üniversite sınavını ve bu sınavdan sonra hayatlarını nelerin değiştirebileceğini öğrencilerle paylaştı. İpek öğrencilere karşılarına çıkacak zorluklar, sınav süresince heyecanlarını nasıl yenebilecekleri, yeni sınav sisteminin kendilerinden ne beklediğini, bilgiyi geri çağırma yöntemi, psikolojinin başarmaya hazırlanması gibi konularda yol gösterici önerilerde bulundu.

7K4A5000

“ACI YOKSA BAŞARI DA YOK”

Sinan İpek söyleşide yaptığı konuşmada; “Bir öğrencinin öncelikle başarabilmesi için çalışması, çalışabilmesi için de ikna edilmesi kanısındayım ve ben de onlarla bu söyleşilerde neden çalışmaları gerektiği konusunda kendi yöntemlerim ve uzmanlardan aldığım bilgileri harmanlayarak desteklemekteyim. Seminerin en önemli konusu olan ‘acı yoksa başarı da yok. Sen yeter ki bırakma” sözü ise rekabetin yoğunlaştığı, artık bir yerlerde olmak için bedellerin ödenmesi gerektiğini ve hiç bir başarının sadece kendisinin almasını ve artık ayağa kalkmasını vurgulamaktayım. Her zaman dediğim gibi ‘acı yoksa başarı da yok’. Bu organizasyona ev sahipliği yapan Manavgat Belediyesi’ne teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. Söyleşi öğrencilerin sorularının yanıtlanması ile devam etti.

7K4A5034

7K4A5039

7K4A5103

7K4A5139