MANAVGAT 6. DAĞ BİSİKLETİ MARATONU YAPILDI

31

MANAVGAT 6. DAĞ BİSİKLETİ MARATONU YAPILDI

Manavgat Belediyesi, Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF), Barut Hotels ve Manavgat Side Turistik Otelciler Birliği (MASTOB) işbirliğinde düzenlenen 6’ncı Manavgat Dağ Bisikleti Maratonu bugün koşuldu.

Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi önünden Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, MASTOB Başkanı Cengiz Haydar Barut, TBF Dağ Bisikleti Teknik Kurul Başkanı Ünal Tolun ve TBF Antalya İl Temsilcisi Nurettin Tonguç tarafından startı verilen maratonda elit erkek, elit kadın, genç erkek, genç kadın, master erkek 30 yaş üstü, master kadın 30 yaş üstü, master erkek 40 yaş üstü olmak üzere toplam 7 kategoride yarış yapıldı. Maratonda Türkiye, Rusya, İran, Belçika ve Finlandiya’dan 134 bisiklet sporcusu yarıştı. Maratonda ayrıca Manavgat okullar arası bisiklet yarışı da gerçekleştirildi.

7K4A5186

Maratonda yarışlar 95 kilometrelik Naras Barajı, Seleucia, Tilkiler, Oymapınar Barajı, Sağırcılar ve Manavgat Irmağı ve AKM parkurundan oluşan uzun parkur ve 69 kilometrelik Naras Barajı, Seleucia, Oymapınar Barajı, Güzelyalı, Sağırcılar, Manavgat Irmağı ve AKM’den biten kısa parkurda tamamlandı.

7K4A5202

Yarışların tamamlanmasının ardından düzenlenen ödül töreninde konuşan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Manavgat’ımız büyüyen bir kent, Her geçen gün kabuğunu yırtan, her geçen gün daha yaşanılası olan bir kent. Bu gelişmelerin en büyük parçalarından bir tanesi kentin kültürel ve sportif hayatının gelişmesi. Kentler sadece fiziki anlamda gelişmezler bu tarz etkinliklere önem verirlerse sporcuya, sanatçıya önem verirlerse kent gerçekten bir kent olur. Bunun bilincinde olarak çalışıyoruz. Bugün de böylesine bir etkinliğin içerisindeyiz.134 sporcumuz, 4 ülkeden gelen konuk sporcularımız da var. Manavgat’ımızda bisikletli hayatı benimsetmeye çalışıyoruz. Bunun için bisiklet yolları yapıyoruz. İnsanlarımızı, gençlerimizi bisiklet sporuna teşvik edebilme anlamında MANBİS projesini hayata geçirdik kartlı bisiklet kullanımını şuanda Manavgat’ımızda yaygınlaştı yeni istasyonlara ihtiyaç hisseder hale geldik. Keyifle görüyoruz ki bugün küçük çocuğundan, gencinden, hanımefendisinden her yaş kategorisinde insanlarımız Manavgat’ta bisiklet kullanıyor.

7K4A5324

Manavgat’ta sporu, bisiklet kullanımına teşvik eden bir etkinlik bu etkinlikte bize destek veren çok kıymetli federasyonumuza, başkanımıza, tüm çalışan arkadaşlarımıza, hakem heyetine yürekten teşekkür ediyorum. Derece alan bütün sporcularımızı kutluyoruz alamayan ve o yarışa katılma cesaretini gösteren bütün sporcularımızı da kutluyorum” dedi. Yarışmada kategorilerinde dereceye isimler şöyle. 40 yaş üstü master erkeklerde 1. Nevzat Kral, 2. Yusuf Kartar, 3. Haşim Köksal olurken, Master Kadınlarda 1. İrem Harika Tıkıroğlu, 2. Sevgi Kırak, 3. Nuriye Acar oldu. Genç erkeklerde 1.Halil İbrahim Doğan,2. Okan Aydoğan,3. Esat Ceylan, 4. Batuhan Özdemir, 5. Sedat Keskin, 6. Erkan Çınar oldu. Genç Kızlarda ise, 1. Azize Bekar, 2. Keziban Koyun, 3. İrem Özdemir oldu. 30 yaş üstü Master Erkeklerde 1. Turgay Germen, 2. Mustafa Şirin, 3. Ahmet Çetinkaya oldu. Elit Erkeklerde ise, 1. Emre Yavuz, 2. Tımafıciİvonov, 3. SitanislavAntanov. 4. Yunus Emre Yılmaz, 5. Evgenin Pecenin, 6. Cebralil Şeker, 7- Faraz Şokri, 8. Serdar Anıl Depe, 9- Grigori Kalaçnikov, 10. Abdulkadir Kelleci oldu. Elit Kızlarda 1. Esra Kürkçü, 2. Cansu Çelebi, 3. Ayşe Çakır, 4. Semra Yetiş, 5- Hatice Yılmaz, 6. Nasım Kedri oldu. 11-12 Yaş kategorisinde Erkeklerde Ömer Ali Varol, Emir Arslan ve Süleyman Arda Demir ilk üçü paylaştı. 11-12 Yaş kategorisinde Kızlarda 1.Şevval Durar, 2. Tuana Kaptan, 3. Tuanu Çelik Taş oldu. 13-14 Yaş kategorisi Erkeklerde Mehmet Oktay, TolgahanYığca, Ulaş Kartal, 13-14 Yaş kategorisi Kızlarda Selin Sayan ve Afife Jale dereceleri paylaştı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen okullar arası yarışa katılan çocuklara ise Salı günü Saat 16.00 da Belediye Hizmet binasında bisiklet hediye edeceğini açıkladı.

7K4A5552

7K4A5580

7K4A5637

7K4A5829

air1

DSC_0925