TİYATROCU HAKAN BİLGİN FARKINDALIK YARATTI

22

TİYATROCU HAKAN BİLGİN FARKINDALIK YARATTI

Manavgat Belediyesi’nin eğitim kültür ve etkinlikleri kapsamında Manavgat’a gelen tiyatrocu Hakan Bilgin, ‘Farkındalığın Fark Edilişi’ adlı semineri ile gençlere çok önemli mesajlar verdi

Türk tiyatrosu ve televizyon dünyasının başarılı isimlerinden tiyatrocu Hakan Bilgin, Manavgat Belediyesi ve Yakın Doğu Üniversitesi’nin katkılarıyla geldiği Manavgat’ta ‘Farkındalığın Fark Edilişi’ semineriyle Manavgatlı öğrencilerle buluştu. İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’ndeki seminere öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Sinema ve tiyatro sanatçısı Hakan Bilgin, öğrencilerle, hayata hazırlanmanın önemli noktalarını ve başarı sırlarını paylaştı. Gülümsemenin gücüne vurgu yapan Bilgin, öğrencilere hayallerinin peşinden gitmelerini ve kendilerine değer vermelerini söyledi. Hakan Bilgin’in konuşmalarını ve esprili anlatımını büyük keyifle dinleyen öğrenciler, kimi zaman kahkahalar attı. Eğlenceli seminerin sonunda Hakan Bilgin öğrencilerin sorularını cevapladı. Seminerden kendisinin de büyük bir keyif aldığını belirten Hakan Bilgin, kendisini öğrencilerle buluşturan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e teşekkür etti.

7K4A6759

HAKAN BİLGİN KİMDİR ?

Hakan Bilgin, 4 Nisan 1967 tarihinde Samsun‘da doğmuştur. Aslen Artvin, Arhavilidir. Asıl ismi Hasan Hakan Bilgin’dir. Ordu’da Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nda çalıştı. 1990 yılında İstanbul’a gelerek Ferhan Şensoy‘un Ortaoyuncular tiyatrosunda çalışmaya başladı. 1996 yılına kadar çeşitli oyunlarda oynadı. 1998-1999 sezonunda Eşek Tiyatro Topluluğuna geçti ve “Biz Evrimi Çok Sevmiştik” adlı oyunda ve “Üçüncü Türden Yakın İlişkiler” oyununda oynadı. Hakan Bilgin, Eşek Tiyatro Topluluğunda görev almaktadır.Hakan Bilgin, tiyatrocu Çiğdem Bilgin ile evlidir. Derin (d.2006) adında bir oğlu vardır. 20 Ağustos 2014 tarihinde ‘Söz Müzik Ali Kocatepe‘ konserinde Hakan Bilgin de şarkı söyledi. Hakan Bilgin bir çok tiyatro, film ve dizide oynadı.

7K4A6791

7K4A6793

7K4A6798