MANAVGAT BELEDİYESİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ KORUSU KURUYOR

kültür

MANAVGAT BELEDİYESİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ KORUSU KURUYOR

Manavgat Belediyesi, kent halkını sanata teşvik etmek amacıyla sürdürdüğü çalışmalara bir yenisini ekleyerek, Türk Sanat Müziği Korusu çalışmasını hayata geçiriyor.

İlk etapta 35 kişi ile çalışmalarına başlayacak olan Türk Sanat Müziği Korusu’na katılmak isteyen vatandaşlar için kasım ayının ikinci haftasına kadar kayıtların devam edeceği açıklanırken, Türk Sanat Müziği Korusu’nun şefliğini müzik öğretmeni Özgür Bekiz’in üstleneceği ifade edildi. Kasım ayının üçüncü haftasında çalışmalara başlaması beklenen koro sanatçıları, çalışma saatlerini ve günlerini kendileri belirleyecek.

TÜRK SANAT MÜZİĞİ

Koroya dahil olmak isteyen vatandaşların Manavgat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne başvuru yapması gerekiyor. Manavgat’ın kültür ve sanat etkinlikleriyle bütünleşmesini arzuladıklarını belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, sanata önem vermeyen toplumların her zaman geride kaldığını söyledi. Başkan Sözen, “ Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün, “ Bir milletin sanat yeteneği, güzel sanatlara verdiği değerlerle ölçülür” sözünü, şiarımız olarak kabul ettik. Bu ilke ile çalışmalarımızı sürdürmeye devam ederek Manavgat’ımızı sanatla buluşturmaya devam edeceğiz. Bünyemizde kuracağımız Türk Sanat Müziği Korusu’na ilgi duyanları davet ediyorum” dedi.