BAŞKAN SÖZEN’DEN AŞUREYE DAVET

aşure

BAŞKAN SÖZEN’DEN AŞUREYE DAVET

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, tüm Manavgat halkını,9 Ekim Pazartesi günü Saat 12.00’de Cumhuriyet Meydanı Sergi Alanında aşure yemeye davet etti

Manavgat Belediyesi Muharrem ayında kentteki toplumsal, birliktelik, kardeşlik duygularını pekiştirmek amacıyla aşure etkinliği düzenliyor. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen,9 Ekim 2017 Pazartesi günü Saat 12.00`de Cumhuriyet Meydanı Sergi Alanı’ndaki aşure etkinliğine tüm Manavgat halkını davet etti. Sözen, “Aşure etkinliğimizde amacımız, barış, dostluk, sevgi mesajlarımızı her kesime iletebilmek.

DSC_1781

Manavgat`ımız sosyal barışın yaşandığı en güzel kentlerden birisi. Aşurenin anlamı bizim için çok büyük. Aşurede birden fazla ürün vardır. Ama bir araya gelince o severek yediğimiz aşure olur. Gelin bir olalım, tek yürek olalım. Aşure etkinliğimizde hep bir araya gelelim. Bu vesileyle yüzyıllardır süregelen geleneğin ve Muharrem ayının Manavgat’ımızda her zamankinden daha çok birlik ve beraberliği pekiştirmesini, herkese bolluk, bereket ve hoşgörü getirmesini diliyorum” dedi.