Başkanımızdan Kutlu Doğum Haftası Mesajı.

13

Kutlu doğum haftasında özünde güzel ahlak, doğruluk, barış ve sevgi olan, bütün insanların mutluluğunu esas alan İslam'ın evrensel ve çağlar üstü mesajını bize ulaştıran Peygamberimiz Hz. Muhammed'in doğumunun önemini bir kez daha anlıyor

"Bütün dünyada, ülkemizde ve Manavgat’ta sosyal barışın sağlandığı hakkın, adaletin, doğruluğun ve güzel ahlakın hakim olmasını diliyorum"

"Kutlu doğum haftasında özünde güzel ahlak, doğruluk, barış ve sevgi olan, bütün insanların mutluluğunu esas alan İslam'ın evrensel ve çağlar üstü mesajını bize ulaştıran Peygamberimiz Hz. Muhammed'in doğumunun önemini bir kez daha anlıyoruz.

Peygamberimiz, bütün insanlığa kucak açarak, doğruluk ve güzel ahlakın en iyi örneğini kendi hayatıyla göstermiştir. Sadece Müslümanlar için değil, bütün dünya insanları için örnek bir şahsiyet olan Peygamberimiz Hz. Muhammed'i daha iyi tanıdıkça ve anladıkça, mesajının anlamı da daha güçlü bir şekilde dünyamızda karşılık bulacaktır.

Dünyanın birçok yerinde savaşın, terörün ve kavganın egemen olduğu, insanların hak, adalet ve barış içinde yaşama özlemlerinin had safhaya çıktığı günümüzde, O'nu doğru anlamak büyük önem taşımaktadır.

İnanıyorum ki, O'nu doğru anladığımız ve mesajlarını uyguladığımız zaman, bütün dünyada ve insanlık aleminde huzur ve barış egemen olacak, gelecek nesillere mutlu ve güzel bir dünya bırakılmış olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bütün dünyada, ülkemizde ve Manavgat’ta sosyal barışın sağlandığı, hakkın, adaletin, doğruluğun ve güzel ahlakın hakim olmasını diliyorum."
Manavgat Belediye Başkanı
Şükrü SÖZEN