MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN BOĞAZ SAHİLİ’Nİ YAZA HAZIRLIY

DEN_6806

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN BOĞAZ SAHİLİ’Nİ YAZA HAZIRLIYOR

Temizlenen 5 kilometrelik Boğaz Sahili’ne kum takviyesi de yapılıyor

Manavgat Belediyesi yazın turistlerin daha güzel ve temiz bir kumsalda güneşlenip denizden faydalanabilmeleri amacıyla Boğaz Mevki halk plajında sahil düzenlemesi ve temizlik çalışması başlattı.

Manavgat Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri sahilin bir an önce temizlenip düzenlenmesi için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Yapılan çalışmalar kapsamında kış aylarında dalgaların götürdüğü sahil kumlarına da kum takviyesi yapılıyor. 5 kilometrelik halk plajında 2 gündür süren çalışmalarda 50 kamyon kum takviyesi yapılarak sahilin düzenlendiği, ayrıca temizlendiği belirtildi. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Dünya turizminde marka olmuş Manavgat’ta sahillerin temizlik ve düzenlenmesine belediye olarak büyük önem verdiklerini dile getirdi.

DEN_6760

Sözen, “Deniz sezonunun açılmasıyla ekiplerimizi seferber ettik. Boğaz Sahilimizde kum takviyesi ve temizlik çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz. Yaptığımız çalışmayla yerli ve yabancı misafirlerimizin plajlarımızdan en sağlıklı şekilde yararlanmasını sağlamak istiyoruz” dedi.

DEN_6794