MANAVGAT BELEDİYESİ'NDEN ANNELER GÜNÜNDE ÇİFTE EĞLENCE

MANAVGAT BELEDİYESİ'NDEN ANNELER GÜNÜNDE ÇİFTE EĞLENCE

Manavgat Belediyesi 10 Mayıs 2015 Pazar Günü Mesire Alanı’nda hem Anneler Günü’nü hem de Hıdırellez Şenlikleri’ni aynı anda kutlayacak.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, bu yıl 5 Mayıs Hıdırellez ve 10 Mayıs Anneler Günü’nün aynı hafta içinde olması nedeniyle Manavgat halkı için çifte kutlama etkinliği organize etti. 10 Mayıs 2015 Pazar Günü Saat 11.00-17.00 arasında Boğaz Mevki Mesire Alanı’nda hem Anneler Günü hem de Hıdırellez Şenlikleri eğlenceli organizasyonlarla kutlanacak. Manavgat Belediyesi Mesire Alanı’ndaki şenlik ve etkinliklere katılmak isteyen anneler ve aileler için Saat 10.30’dan itibaren Atatürk Kültür Merkezi önünden her saat başı otobüs kaldıracak.

ANNELER VE ÇOCUKLARI İÇİN

Hıdırellez Şenlikleri’nde çocuklar ve anneleri için çeşitli animasyon gösterileri, yüz boyama etkinlikleri, sürpriz yarışmalar, uçurtma ve balon dağıtımı, şişme oyun grupları yer alacak. Mesire alanındaki anneler animatörlerin yönlendirmesiyle kendileri için organize edilen oyunlara katılabilecek. Şenliklerde ayrıca sahneye çıkacak olan sanatçı ile anneler unutamayacakları bir anneler günü geçirmiş olacak. Öğlen saatlerinde şenliklere katılan vatandaşlara etli pilav ve helva dağıtımı olacak. Geleneksel Hıdırellez Şenlikleri kapsamında mesire alanında büyük bir ateş de yakılarak dilek atlayışları da gerçekleştirilecek. Başkan Şükrü Sözen de şenliklere katılarak tüm annelere karanfil dağıtacak.

BAŞKAN SÖZEN’DEN DAVET

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Anneler Günü ve Hıdırellez Şenlikleri’ne tüm Manavgat halkını davet etti. Başkan Sözen, “Bu yıl Geleneksel Hıdırellez’le Anneler Günü’nün aynı haftaya denk gelmesi nedeniyle etkinliklerimizi birleştirdik. Manavgat’ta birlik, beraberlik, dayanışma, kardeşlik ve sevgi duygularını pekiştirmek amacıyla baş tacımız annelerimizin gününü şenlik havasında kutlamak anlamlı olacak. Hıdırellez ateşimizin üzerinden atlarken önümüzdeki yılın annelerimiz ve tüm Manavgat’ımız için mutlu bir yıl olmasını dileyeceğiz. Anneler Günü ve Hıdırellez Şenliklerimizde de yine hep birlikte olalım, günümüzü, eğlencemizi paylaşalım, dilekler tutalım. Manavgat’taki dostluk, barış, kardeşlik duygularımla tüm kent halkımı şenliğimize davet ediyorum” dedi.