BAŞKAN SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE

23 N¦-SAN FOTOLARI (2)

MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

23 Nisan, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, milli egemenliğin ilan edildiği Türk ulusu için çok anlamlı bir gündür.

Ulu Önder Atatürk`ün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü bayram olarak çocuklara armağan etmesi O’nun geleceğimizin garantisi çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir. Eğer bugün geleceğe güvenle bakabiliyorsak, bu Mustafa Kemal Atatürk ve kurduğu Cumhuriyet sayesindedir. Türkiye’yi, çağdaş, demokratik, laik, bilgi çağını yakalamış, mutlu bir ülke olarak gelecek kuşaklara bırakmak en önemli sorumluluğumuzdur. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutladığımız 23 Nisan’ın taşıdığı simgesel değer ve anlamlara sahip çıkmalı, Meclisimizi ve Cumhuriyetimizi kuranların ülkülerini yaşama geçirmek için var gücümüzle çalışmalıyız.

23 N¦-SAN FOTOLARI (6)

Bizler de Manavgat Belediyesi olarak geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza daha mutlu yarınlar ve içinde yaşamaktan zevk alacakları bir Manavgat’ı bırakmak için var gücümüzle çalışmaktayız. Bu gün yaptığımız işlerin tamamı öncelikle çocuklarımızın refahı ve mutluluğu içindir. Büyüyen Manavgat’ımızda “En ücra mahallemizdeki çocuğumuzun mutluluğu bizim için çok önemlidir” zihniyetiyle hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Tüm mahallelerimizde çocuklarımızın sosyal ve fiziksel ihtiyaçlarının karşılanması için imkanlarımızı seferber edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. İbrahim Sözen Gençlik Merkezimiz, Atatürk Stadyumumuz, Atatürk Kültür Merkezi’miz her zaman çocuklarımızın gelecekte toplumla daha uyumlu ve sağlıklı bireyler olmalarını sağlamak içindir. Eğitime her türlü katkı ise, her zaman belediyecilik hizmetlerimizin ilk sırasında yer almıştır. Kentteki tüm okullarımızın, alt ve üst yapı eksiklerini bir bir tamamlamaya elimizdeki imkanlar dahilinde her zaman özen gösteriyoruz. Mahalleye dönüşen köylerimizdeki çocuklarımız için okul içi park çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

23 N¦-SAN FOTOLARI (7)

Çocuklarımızın sağlıklı mekanlarda büyüyüp, eğitim alabilmeleri ise en büyük amacımızdır. Bu amaçla belediye kreşi projemizi hızla hayata geçireceğiz. Irmak Kıyıları Peyzaj düzenlemelerimizde ise hep çocuklarımızı ön planda tuttuk. Onların gezip dolaşabileceği, oynayacağı mekanları oluşturduk ve oluşturmaya devam ediyoruz. Irmak kıyılarını öncelikle çocuklarımıza kazandırdığımız için iki kat daha mutlu ve gururluyuz. Çocuklarımız bizim her şeyimizdir.
23 N¦-SAN FOTOLARI (4)

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Türk ulusunun ve Manavgat halkının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. yıl dönümünü kutlar, sevgi ve barışın her zaman tüm dünyada daim olmasını temenni ederim.

Şükrü SÖZEN
Manavgat Belediye Başkanı