TÜRKİYE’NİN GENÇ KASPAROVLARI, ÖDÜLLERİNİ BAŞKAN SÖ

DEN_5160

TÜRKİYE’NİN GENÇ KASPAROVLARI,ÖDÜLLERİNİ BAŞKAN SÖZEN’DEN ALDI

Ankara Üniversitesi, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ve Manavgat Belediyesi işbirliği ile düzenlenen ve 6 gündür Manavgat Atatürk Kültür Merkezi’nde devam eden Türkiye Üniversiteler arası Satranç Şampiyonası ödül töreni ile sona erdi.

Ödül Törenine Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Spor Koordinatörü Yard. Doç. Hakan Sunay, Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Şimşek, Aydın Öz, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halis Akkaya, turnuvaya katılan satranç oyuncuları ve Manavgatlılar katıldı. 73 üniversiteden 565 sporcunun katıldığı ve günlerdir kıran kırana geçen satranç turnuvasına katılan üniversiteli gençler, Atatürk Kültür Merkezi’nde renkli, eğlenceli görüntüler oluşturdu. Ödül töreninde konuşan Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Hakan Sunay, satranç turnuvasına yaptığı katkılardan dolayı Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e ve belediye ekiplerine teşekkür etti.

DEN_5166

Törende, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e, Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Öz ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halis Akkaya’ya, Yard. Doç. Hakan Sunay tarafından plaket sunuldu. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, böylesine güzel bir etkinliğe ev sahipliği yaptıkları için mutlu olduklarını dile getirdi. Sözen, “73 üniversitemizden pırıl pırıl gençlerimizin Manavgat’ta bulunması bizim için çok önemli. Sporun her dalı bizim için çok önemlidir. Belediye olarak sporun her dalına destek veriyoruz. Ancak satranç sporunu da ayrıca önemsiyor ve geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimize bu sporu aşılamaya çalışıyoruz. Amacımız gençlerimizin satrancı tüm hayatlarına yansıtmaları. Hayatlarında tıpkı satrançta olduğu gibi ileriyi görerek en doğru hamleleri yapmalarını sağlamak. Bu organizasyonu düzenleyenlere ve burada bizimle olan Türkiye’nin değişik üniversitelerinden gelen gençlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

DEN_5183

Daha sonra satranç turnuvasında ödül alanlara kupa ve madalyaları Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve belediye başkan yardımcıları tarafından verildi. Turnuvada Erkeklerde Yaşar Üniversitesi 1’inci, Yeditepe Üniversitesi 2’inci, Ortadoğu Teknik Üniversitesi 3. olurken, bayanlarda ise ODTÜ 1’inci, Mustafa Kemal Üniversitesi 2’inci ve Marmara Üniversitesi 3. oldu. Bireysel karşılaşmalarda ise erkeklerde Cankut Emiroğlu 1’nci, Melih Yurtseven 2’inci, Esat Bağlan 3’üncü olurken bayanlarda Ayça Fatma Durmaz 1’inci, Elvan Asan 2’inci, Meltem Şimşek 3’üncü oldu.