ENGELLİ VATANDAŞLARIN SERTİFİKA HEYECANI

7K4A9031

ENGELLİ VATANDAŞLARIN SERTİFİKA HEYECANI

Manavgat Belediyesi, engelli vatandaşların sosyal hayatta daha aktif olmalarına katkı sağlamak amacıyla başlattığı el sanatları kursuna katılanları sertifikalandırdı.

Manavgat Belediyesi, engelli vatandaşların sosyal hayatlarında daha aktif olmalarına katkı sağlamak amacıyla başlattığı el sanatları kursuna katılanlara kurs bitirme sertifikası verdi. Halk Eğitim Merkezi öğretmenlerinin desteği ile 3 ay boyunca toplamda 312 saat el sanatları kursu gören engelli vatandaşlar, kurs sayesinde yaptıkları eserleri, hem Manavgat halkıyla buluşturdu hem de aile ekonomilerine katkı sağladı.

7K4A9053

Ahşap boyama, tepsi, kuş yuvası ve sepet gibi malzemeleri boyayarak yeteneklerini keşfeden 10 engelli vatandaş, verdiği destek ve hizmetlerden dolayı Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e teşekkür etti. Başkan Şükrü Sözen ise, Manavgat Belediyesi’nin imkanlarını tüm vatandaşlarla birlikte paylaştıklarını dile getirdi. Başkan Şükrü Sözen,

“Belediyemizin imkanlarını bütün Manavgat halkımızla paylaşmayı ilke edindik. Unutmamalıyız ki hepimiz birer engelli adayıyız. Özel dostlarımızın başarısına ve mutluluğuna ortak olmak bizim için de sevinç kaynağı. Manavgat’ımızda ki bütün engelleri hep birlikte kaldırmaya devam edeceğiz” dedi.

7K4A9040