Başkan Sözen Depremzedelerden Elini Çekmiyor

14Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, DSİ kampına yerleştirilen depremzede vatandaşları sürekli ziyaret ederek eksiklerini gidererek yaraları sarmaya çalışıyor. Sözen son ziyaretinde vatandaşlara temizlik malzemesi dağıttı.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Van depreminde evlerini kaybeden 165 depremzedenin yerleştirildiği Kızılot Beldesi`ndeki Devlet Su İşleri Yaz Kampı Tesisleri`ni sık sık ziyaret ederek yaraları bir nebze de olsa sarmaya çalışıyor. Birim amirleri vasıtasıyla depremzede vatandaşların her türlü eksiğini önceden öğrenerek temin etmeye çalışan Başkan Sözen, yardım malzemelerini de götürerek kendi elleriyle dağıtıyor.

Temizlik Malzemesi Dağıttı

Başkan Sözen dünkü ziyaretinde DSİ kampında kalan depremzede vatandaşların temizlik malzemesi ihtiyacını giderdi. Belediye kamyonetine yüklettiği deterjan, sabun, çay gibi malzemelerle birlikte kampı ziyaret Başkan Sözen, vatandaşların sorunlarını da dinledi. Başkan Sözen`e Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şimşek de eşlik etti. Başkan Sözen, bir önceki ziyaretinde dile getirilen sorunların giderilip giderilmediğini de öğrenmeye çalıştı. Başkan Sözen`in ilgisinden memnun olduklarını dile getiren vatandaşlar, teşekkür etti.

Çocukları İhmal Etmedi

Belediye Başkanı Şükrü Sözen, her zaman olduğu gibi çocukları da ihmal etmeyerek diş macunu ve diş fırçası dağıttı. Başkan amcalarından diş macunu paketlerini alan çocukların mutluluğu görülmeye değerdi. Depremzede vatandaşların yaşadığı sıkıntılara karınca kararınca ortak olmaya çalıştıklarını dile getiren Başkan Sözen, bu yüzden sıksık ziyaret yapacaklarını söyledi.
Başkan Sözen,``Depremzede vatandaşlarımızın üzerinden elimizi hiç çekmeyeceğimizi söylemiştik. Sözümüzü yerine de getiriyoruz. Sıkıntıların en aza indirilmesi için elimizden geleni yapacağız``dedi.