ÇOCUK KÜLTÜR MERKEZİ YAKINDA AÇILIYOR

KRE+Ş SON +çEK¦-MLER (2)

MANAVGAT BELEDİYESİ KREŞ VE ÇOCUK KÜLTÜR MERKEZİ YAKINDA AÇILIYOR

Manavgat Belediyesi’nin Side’de yapımına devam ettiği Kreş ve Çocuk Kültür Merkezi binasının tadilat işleri hızla ilerliyor. Merkezini önümüzdeki aylar içinde faaliyete geçeceği belirtildi.

İNŞAATI HIZLA İLERLİYOR

Kültür Merkezi, Gençlik Merkezi, Huzurevi, Hayvan Barınağı gibi sosyal yatırımları ardı ardına hayata geçirip hizmete açan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, büyük bir sosyal projeye daha imzasını atıyor. Başkan Sözen, çalışan dar gelirli ailelere destek vermek amacıyla Kreş ve Çocuk Kültür Merkezi Projesini çok yakında hayata geçirecek. Manavgat Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü tarafından Side’de mevcut hizmet binasının tadilatı ve inşaatı hızla devam ediyor. Manavgat Belediyesi Meclisi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı’nda Manavgat Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi Çalışma Yönetmeliği, meclis üyelerince oy birliğiyle kabul edilerek onaylanması için Manavgat Kaymakamlığı’na gönderildi. Merkezin inşaatının tamamlanarak Ekim ya da Kasım ayı içinde faaliyete açılacağı belirtildi.

MANAVGAT BELED¦-YES¦-'NDEN KRE+Ş (7)

KREŞ VE ÇOCUK KÜLTÜR MERKEZİ

Merkez, Çocuk Bakım Evi-Kreş ve Çocuk Kültür Merkezi olarak iki farklı konseptten oluşacak. Çocuk Bakım Evi-Kreş bölümü 3-4 ve 5 yaş grubu sınıflarından oluşacak. İkinci konsept olan Çocuk Kültür Merkezi’nde ise ilkokul düzeyinde eğitim gören çocukların gelişimlerine ve eğitimlerine destek olunacak. Manavgat Belediyesi, 3-4-5 yaş aralığında Çocuk Bakım Evi-Kreş bölümüne devam edecek çocukların evlerindeki sıcaklık ve güven duygusunu kreşte de yaşamaları ve her şeyden önemlisi mutlu olmaları amaçlanıyor.Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kreş ve çocuk kültür merkezi projesiyle bir büyük sosyal yatırımı daha gerçekleştirmiş olacaklarını söyledi.