6. ULUSLARARASI MANAVGAT MOTOSİKLET FESTİVALİ BAŞLADI

IMG_9121 6. ULUSLARARASI MANAVGAT MOTOSİKLET FESTİVALİ BAŞLADI

6. Manavgat Uluslararası Motosiklet Festivali, denizle ırmağın birleştiği, çam ağaçları arasında yer alan Titreyengöl-Boğaz Mevki’nde başladı.

64 dönüm alan üzerinde kurulu çamlık alana yurt içinden ve yurt dışından binlerce motosiklet tutkunu akın etmeye başladı. Festivalin ilk gününde kayıt ve akreditasyon işlemleri yapılırken, motosiklet tutkunları da çadırlarına yerleşmeye başladı. Bu yıl Almanya, Fransa, Bulgaristan ve Yunanistan gibi ülkelerle, Türkiye’nin 81 ilinden motosiklet kulüplerinin üyelerini kendisi de motosiklet tutkunu olan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen karşıladı.

IMG_8916

Gün boyunca ziyaretçilere hoş geldiniz turları yapan Başkan Sözen, 5 bine yakın katılımcı beklediklerini söyledi. Kurulan çadırlar, motosiklet standları, müzik yayınları ile Boğaz Mevki’nde tam bir festival havası yaşanmaya başladı. Türkiye’nin en çok rağbet gören motosiklet festivali haline gelen festival, yurt içinde ve yurt dışında da adından söz ettirmeye başladı.

IMG_8827

Festival boyunca gün içinde yer alacak yarışmalar, eğlenceli aktiviteler, motosiklet güvenliği bilgilendirmelerinin yanı sıra akşamları da ünlü sanatçılar sahne alacak. Can Bonomo, Buzuki Orhan, Sansür, Cambaz gibi ünlü sanatçılar, motosiklet tutkunları ve Manavgat halkına unutamayacakları geceler yaşatacak.

IMG_8764