SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

RAMAZAN BAYRAMI (3)

MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Birlik ve beraberlik hisleriyle karşılamaya hazırlandığımız Ramazan Bayramı hepimize dargınlıkları, kırgınlıkları bir yana bırakarak barış, sevgi, kardeşlik hoşgörü ve birlik içerisinde yaşamayı hatırlatır.

Bayram hatırlamaktır.

Bizler de bu çok özel günleri, paylaşma ve birliktelik duygularımızı perçinleyecek bir fırsat olarak görmeliyiz. Sadece akraba ve yakın çevremizdekileri değil, yardıma ve ilgiye muhtaç bütün herkesi ziyaret ederek, gönüllerini alarak bugünün manevi ortamını paylaşmalıyız.

Değerli hemşerilerim, bu yıl Atatürk Kültür Merkezimiz’in Meydanında kurduğumuz iftar çadırımızda 30 gün boyunca sizlerle lokmamızı paylaştık. Ramazan Şenliklerimizde eski bayramlarımızı hep birlikte hatırladık. Oruçlarımızı açarken sofralarımızda beraber olduk. Sabır, şükür ve bereket dolu günler yaşadık. Bu güzelliğin doruk noktası olan Ramazan Bayramı’na ulaştık. Bayramın bu manevi iklimiyle Manavgat’ımızın her bir yanında sevgiyi, hoşgörüyü, yardımlaşma ve dayanışmayı hâkim kılacak ve insanlığa birlikte yaşama kültürünü armağan edeceğiz. Bayramlaşacak, kucaklaşacak, daha sıkı kenetlenecek, bir ve bütün olacak, ihtiyaç sahibi insanımıza el uzatacak, kardeşlik sürecimizi başarıya ulaştıracak ve evlatlarımıza yaşanası bir Manavgat mirası bırakacağız.

Heyecan ve özlemle beklediğimiz bayramımıza kavuşmanın mutluluğunu yaşarken, önümüzdeki yıllarda da huzur içinde geçecek bir Ramazan ayına daha erişebilmenin beklentisini taşıyoruz. Ramazan Bayramının insanlık adına çatışma yerine uzlaşmayı, kavga yerine hoşgörüyü, karanlık yerine aydınlığı getirmesini temenni ediyor, sosyal barışın sağlandığı, birlikteliklerin arttığı bir bayram diliyorum.

RAMAZAN BAYRAMI (1)

Biz de içinde yaşadığımız eşsiz güzellikteki Manavgat’ımızın vatandaşları olarak büyük bir ailenin fertleriyiz. Bu büyük ailenin parçası olmanın verdiği aidiyet duygusuyla, Manavgat Belediyesi olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Ramazan Bayramını tüm Manavgatlıların sorunsuz ve huzur dolu yaşaması için, üzerimize düşen görevleri yerine getireceğiz. Tüm birimlerimiz mübarek Ramazan ayında olduğu gibi bayramda da sizler için gece gündüz seferber olacak, hizmetleri zamanında sizlere ulaştıracaktır.
Bu anlamlı günde Tüm İslam aleminin, Büyük Manavgat ailemizin birer ferdi olan tüm Manavgatlı hemşerilerimin mübarek Ramazan Bayramı’nı kutluyor, sağlık, mutluluk, huzur, bereket ve sosyal barış dolu, aydınlık yarınlar diliyorum. Sevgi ve saygılarımla…

Şükrü SÖZEN

Manavgat Belediye Başkanı