ENGELLERİ BİRLİKTE AŞALIM PROJESİ

DEN_6005

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN ENGELLERİ BİRLİKTE AŞALIM PROJESİ

Manavgat Belediyesi’nin “Engelleri Birlikte Aşalım” projesiyle kentte yaşayan engelli vatandaşlarımıza yönelik çok önemli bir veri tabanı oluşturuluyor. Toplanan veriler, engelli vatandaşların yaşam kalitesinin artırılmasına kullanılacak

VERİ TABANI OLUŞTURULUYOR

Engelli vatandaşları her fırsatta koruyup kollayan, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, onların yaşam kalitelerini artırmak amacıyla çok önemli bir çalışmaya imza attı. Başkan Şükrü Sözen’in talimatıyla başlatılan “Engelleri Beraber Aşalım” projesi kapsamında kentte engelli vatandaşlarla ilgili veri tabanı çalışması büyük bir titizlikle yürütülüyor. Yaklaşık 6 aydır devam eden çalışmalarda Büyükşehir Yasası ile mahalleye dönüşen 78 köy ve 9 beldedeki envanter çalışmalar tamamlandı. Kent merkezindeki mahallelerde çalışmaların ise devam ettiği belirtildi.

BA+ŞKAN S+ûZEN ENGELL¦- VATANDA+ŞLARLA (3)

MANAVGAT’I KARIŞ KARIŞ GEZİYORLAR

Manavgat Belediyesi Engelleri Beraber Aşalım Projesi’nde görev alan personel, engelli vatandaşlar için tahsis edilmiş olan özel araçla köy köy, mahalle mahalle tüm Manavgat’ı karış karış geziyor. Manavgat Belediyesi’nin özveriyle çalışan proje personeli, engelli vatandaşlarımızın evlerini ziyaret ediyor, onların sosyal durum ve yaşamlarına, ihtiyaçlarına ait bilgileri kayıt altına alıyor. Sona yaklaşılan çalışmalar neticesinde Manavgat Kaymakamlığının engelli vatandaşlara ait olan veri tabanı da yenilenmiş olacak.

BA+ŞKAN S+ûZEN ENGELL¦- VATANDA+ŞLARLA (2)

ÇALIŞMALAR İÇİN ALT YAPI OLACAK

Yapılan araştırmalara ve alınan kayıtlara göre, Manavgat’ta 78 köy ve 9 beldede yaklaşık 900 engelli vatandaşımızın bulunduğu tespit edildi. Merkez mahallelerde de devam eden çalışmalar neticesinde, bu rakamın daha da artacağı belirtildi. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, ileride yapılacak olan engellilere yönelik hizmetlerde veri tabanından faydalanılacağı belirtildi. Oluşturulan birimin Manavgat Belediyesi ile özel vatandaşlar arasında köprü olacağını vurgulayan Başkan Sözen, toplanan verilerle onların yaşamla daha fazla iç içe olmalarının sağlanacağını dile getirdi.

BA+ŞKAN S+ûZEN ENGELL¦- VATANDA+ŞLARLA (1)

NET VERİLER KAMUOYUYLA PAYLAŞILACAK

Sözen, “Belediye olarak engelli vatandaşlara her zaman önem verdiklerini, ancak bu ilginin yetersiz veriler nedeniyle hep yüzeysel kaldığını tespit ettik. Bu yüzden özel kişilerle özel olarak ilgilenmemiz gerektiğini düşünerek bu projeyi başlattı. Arkadaşlarımız engelli vatandaşların dilek ve ihtiyaçları ile ilgili talepleri de alıyorlar. Onlarla ilgili olarak gelecekte yapacağımız çalışmalarda hep bu bilgilerden faydalanacağız. Bu çalışmayla bir anlamda da belediyemiz engelli vatandaşlarımızın ayağına gitmiş oluyor. Projemizde çıkan net verileri ilerde kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

BA+ŞKAN ¦-+ަ-TMEENGELL¦-LERLE