MANAVGAT’TA “TAŞ VE SU KONULU” TAŞ HEYKEL SEMPOZYUMU DÜ

MANAVGAT'TA TA+Ş HEYKEL SEMPOZYUMU YAPILACAK (4)

MANAVGAT’TA “TAŞ VE SU KONULU” TAŞ HEYKEL SEMPOZYUMU DÜZENLENECEK

Manavgat Belediyesi 28 Eylül-16 Ekim 2015 tarihleri arasında “Taş ve Su” temalı “Taş Heykel Sempozyumu” düzenleyecek.

PROTOKOL İMZALANDI

Manavgat Belediyesi 28 Eylül-16 Ekim 2015 tarihleri arasında “Taş ve Su” temalı “Taş Heykel Sempozyumu” düzenleyecek. Manavgat Belediyesi ile Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi arasında “2015 Manavgat Uluslararası Taş Heykel Sempozyumu Protokolü” imzalandı. Üniversitesi ve Manavgat Belediyesi arasında tarafların yükümlülüklerini belirlemek amacıyla hazırlanan protokolü Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Sadettin Sarı imzaladı. 10 sanatçının katılacağı sempozyum ile ilgili çalışmaların Manavgat Belediyesi adına Belediye Başkan Yardımcıları Mimar Sebahat Çevik ve Aydın Öz’ün, A.Ü Güzel Sanatlar Fakültesi adına Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ömer Zaimoğlu ile Heykel bölüm Başkanı Yrd. Doç. Hanife Yüksel’in birlikte yürüteceği belirtildi.

MANAVGAT'TA TA+Ş HEYKEL SEMPOZYUMU YAPILACAK (2)

PRESTİJLİ MANAVGAT MARKASI YARATILACAK

Protokol töreninde konuşan Dekan Prof. Sadettin Sarı, “Doğal tarihsel ve kültürel güzellikleriyle Antalya’nın ve bölgenin çok özel bir yerleşimi olan Manavgat’ta farkındalığı yükseltmek, doğal ve kültürel değerler arasında güçlü etkileşimli bir ilişki ve algı zinciri oluşturarak değerlerin güçlerini karşılıklı transfer edip yüksek prestijli bir Manavgat markası yaratmaya sanat aracılığıyla katkı vermek amacıyla “Taş ve Su” temalı Taş Heykel Sempozyumunu düzenleyeceğiz. 28 Eylül-16 Ekim 2015 tarihleri arasında düzenlenecek sempozyuma yerli ve yabancı 10 sanatçımız davet edilecek” dedi.

SANATÇILARIMIZI AĞIRLAYACAĞIZ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise, “Manavgat’ta kültür ve sanata her zaman önem verdik ve vermeye devam edeceğiz. Amacımız Manavgat’ın marka değerini güçlendirirken sanatın büyüleyici ve etkili gücünden yardım almaktır. Eylül ve Ekim ayları içinde çok değerli sanatçılarımızı kentimizde ağırlamaktan büyük onur duyacağız. Atatürk Kültür Merkezi Meydanı’nda yapmayı planladığımız sempozyumda, sanatçılarımızın çalışmalarını Manavgat halkımız da izleyebilecek. Manavgat’ımıza ve bizlere verdikleri önem ve destek nedeniyle üniversitemizin Güzel Sanatlar Fakültesi’ne ve değerli öğretim üyelerine çok teşekkür ediyorum. Sempozyumun verimli geçmesi için belediye başkan yardımcılarımız ve belediye ekibimiz seferber olacaktır” dedi.